| SilviaBlur a întrebat:

Dureaza dragostea 3 ani?

Răspuns Câştigător
| aMuse a răspuns:

Sa inteleg ca ai citit cartea omonima a lui Frederic Beigbeder. Daca nu ai citit-o ti-o recomand cu incredere pe tema asta. Din experienta mea atractia fizica tine intre 3 luni si 3 ani, dar dragostea nu are decat inceput, nu si sfarsit, problema e ca ne dam seama de diferenta dintre atractie si dragoste uneori prea tarziu, mult prea tarziu.

12 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Dureaza si 25 de ani.Totul e sa stii sa o intretii.Ai flori pe balcon? Le uzi,le rupi frunzele uscate,le pui ingrasaminte, te bucuri de un boboc sau o mladita noua, le saruti din ochi...asa e si cu dragostea, o ingrijesti.Si-o ai!

| Ronnix a răspuns:

Dragostea adevarata dureaza o viata intreaga!

| Candice a răspuns:

Dureaza si o viata daca e adevarata tongue

| TheSpecialOne a răspuns:

Dureaza si o viata daca e bine intretinuta...

| Miley a răspuns:

Depindelaughing

| Ela_4663 a răspuns:

La psihologie inveti asa. (la facultate)
Dragostea, sexul, iubirea dureaza 5 ani! Apoi totul se bazeaza pe intelegere!
Nu se simte trecerea de la una la alta. dar asa este fizionomia omului. deci si intelegerea. o poti numi dragoste cum zici u s poate dura o viata intreaga atunci cand e impartasita!

| pisy_9676 a răspuns:

Daca este dragoste adevarata si e impartasita reciproc dureaza si toata viata

| sysy_1065 a răspuns:

Depinde de aman2 poate sa dureze si mai multwinking

| EmaS a răspuns:

Dragostea adevarata rezista tuturor intemperiilor vietii. Daca se bazeaza pe respect reciproc, pe sinceritate ea ajunge la maturitate unde nimeni si nimic nu o poate distruge.

| Mirelutzz a răspuns:

Da si poate si mai mult...n'ai vazut oameni care se iubesc, se casatoresc si nu divorteaza? asta inseamna dragoste pana la moatebig grin

funda?

| Didi130898 a răspuns:

Depinde big grin daca va iubiti poate sa tina si mai mult.

| Waldo87 a răspuns:

O vesnicie!