| Ianusik07 a întrebat:

E adevarat ca dupa ce faci prima data dragoste cu persoana iubita relatiile dintre voi devin mai puternice, mai strinse si apare legatura?

11 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Da,este adevarat.
Deveniti mai apropiati! happy

| AlexanderAdrian a răspuns:

Asta ti-o fi spus el ca sa te determine sa faceti sex.

E absolut irelevant. Daca totul e doar o atractie sexuala, puteti voi sa faceti de 10 ori dragoste ca e foarte posibil sa n-apara nici o alta legatura nici stransa nici slaba.

| h3r a răspuns:

Așa ți-a spus el?
Într-o relație puternică în care există respect, iubire și comunicare, sexul e pe ultimul loc! Nu întărește relația deloc, eventual o plăcere în plus pentru parteneri, chiar dacă într-o relație stabilă... totul vine de la sine, iar pentru ei va fi normal un moment de tandrețe, mângâieri, dragoste...

| Ianusik07 explică (pentru h3r):

El mi-a spus ca relatia este pe ultimul loc sunt lucruri mai importante si mi-a zis ca scopul lui nu este de avea relatii sexuale cu mine isi doreste sa fim impreuna si sa avem un viitor frumos.)))

| h3r a răspuns (pentru Ianusik07):

Și tu cum mai poți sta cu el când ți-a zis că relația voastră e pe ultimul loc?
Dacă faci sex nu înseamnă că ai o relație. Ai grijă.

| Ianusik07 explică (pentru h3r):

Am invede relatii sexuale adica sexul e pe ultimul loc pe primul sa fim impreuna si sa ne iubim

| Oana92 a răspuns:

Intimitatea intareste o relatie, asta e logic, dar o legatura, o scanteie, o conexiune ar trebui sa existe inainte sa se ajunga la sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde, gandeste-te daca nu are experienta partenerul si se impinge in tine ca un bou, ce mai ti minte, durerea sau minciuna lui ca te iubeste de nu mai poate?

| GutuvanMorgan a răspuns:

NU.

| MissJJ a răspuns:

Emotiile puternice,"acea" legatura se produce dupa ce treceti prin multe amandoi.
Sexul e doar o placere, e ceva fizic, creeaza intimitate, dar nu asta iti "aprinde" sentimentele.

| dinutu98 a răspuns:

Nu doar iti imaginezi asta.