| Michaela89 a întrebat:

E atât de rău sa ai un iubit la 14 ani? Mama mea crede ca sunt prea mica, dar eu ma simt matura, și învăț bine. Cum fac sa aibă încredere în mine?

Răspuns Câştigător
| simonaV a răspuns:

Depinde si cati ani are iubitul tau.eu,de exemplu, sunt cu prietenul meu de 4 ani si acum am 18, de la 14 ani st cu el.insa este important sa nu te arunci cu capul inainte si sa te gandesti bine.stii,la varsta asta vrei sa faci multe, asa eram si eu, mama nu prea era de acord, am inceput sa ii spun ca doar in vacanta de vara o sa stau cu el, apoi...gata,dar nu a fost asa..si acum imi dau seama ca nu a fost bine(chiar daca relatia noastra a durat)..acum sora mea(de 14 ani) este si ea la fel ca tine, dar eu zic sa mai astepti, esti prea mica(stiu ca te simti matura si toate astea pentru ca asa ma simteam si eu, dar acum cand aud pe cine ca are un prieten de la 14 ani mi se pare ca s-a grabit, nu ca sunt impotriva si ca judec, dar.o sa vezi cand o sa devii mai mare ca si tie o sa ti se para la fel). Mama ta doar isi face griji pentru tine, asa ca ar trebui sa tii cont de sfatul ei..parerea mea.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e varsta potrivita pentru un gagic la 14 ani si ar trebui sa te gandesti ca esti un copil nematur > de la 18 ani te poti considera o persoana in toata firea.

| Michaela89 explică (pentru mgtow):

Da,dar e atât de rău măcar sa încerci? Din greșeli se învață, nu?

| mgtow a răspuns (pentru Michaela89):

E prea devreme sa te gandesti la chestiile astea, eu am trecut prin asa ceva si acum la varsta pe care o am de 21 de ani nu mai vreau sa am parte deloc de o gagica pentru ca nu mai vreau sa trec prin probleme de aia tu daca incepi de la 18 ani treaba asta nu ti se va intampla asa cum am patit eu.

| Tzutzik a răspuns:

Nu cred ca e nimic rau, dar la virsta aceasta nu ar trebui sa te gindesti la iubiti, esti inca copil, bucura-te din plin de aceasta, pe la 17-18 ani poate si iti gasesti persoana iubita cu care ve-i dori sa-ti petreci restul vietii.la 14 ani relatiile nu pot fi adevarate, sau sa fie sentimente reciproce, eu pe la ai mei 14 priveam desene animate :d cu fratele ma hirjoneam, si faceam multe glume, nu aveam timp de iubiti, dar tu fa cum stii.

Răspuns utilizator avertizat
| Lightning1997 a răspuns:

Are dreptate mama ta, ar trebui sa o asculti.In ziua de azi toti vor sa aiba iubiti/iubite, dar nu se gandesc la consecinte.Asteapta macar pana la 16-17 ani, iar viata sexuala dupa 18 ani.

| neutrino a răspuns:

Ascultand-o!

| Azµre a răspuns:

Destul de matură cât să crești un copil nu...

| Anonima264 a răspuns:

Nu e foarte rau, dar chestia este ca relatiile nu dureaza niciodata mult pe la varsta asta!

| MhPnr a răspuns:

Du-l acasă, prezintă-i-l să îi demonstrezi că e altfel decât zice ea, şi crede. De obicei mamele sunt aşa, nu am mamă dar văd la prietena mea cea mai bună, o verifică şi o întreabă de tot, nu te îngrijora, mamele aşa sunt şi de la 14 ani e ok să ai un iubit, doar să nu întreţii relaţii sexuale.winking