| Komarov a întrebat:

E bine ca un baiat sa aiba o relatie de inceput cu o fata pe la varsta de 15-16 ani gen plimbari in parc saruturi vorbe dulci imbtratisari...ce parere aveti mie mi se pare absolut normal dar unele persoane mai in varsta ziceau ceva gen : eu la varsta ta stateam cu nasu in carti, sau e inadecvat cel mai bun raspuns funda

Răspuns Câştigător
| VampireBlood a răspuns:

E şi normal să mai dai de astfel de oameni pe stradă, care au trăit pe vremurile când dacă erai prinsă că te sărutai cu un băiat trebuia să te ia în căsătorie. E perfect normal, e vârsta la care poţi să te îndrăgosteşti în adevăratul sens al cuvântului. happy

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

In ziua de azi, la 15-16 ani,nu e deloc anormal.
Plimbarile in parc si orice prima apropiere intre o fata si un baiat,la varsta asta se intampla,nu e nimic deplasat!
Nici cei care ti-au spus ca stateau cu nasul in carti nu exagerau,fiecare generatie are alte impulsuri, alte conceptii si alte perceptii.
Si fiecare generatie, traieste exact viata care o are in fata.
Nu trebuie nici sa le reprosezi, dar nici sa-ti reproseze ceva, doar sa va adaptati situatiei.
happy

| mgtow a răspuns:

Daca se compromit la asa ceva ei isi asuma riscul sa aiba probleme mai tarziu ce rost are sa criticam minorii.

| neutrino a răspuns:

Daca nu acum, atunci cand?

| Alcyon a răspuns:

E ok, atata vreme cat va limitati la plimbari prin parc. Multi nu vad cu ochi buni astfel de relatii, deoarece, acum, in secolul vitezei, tinerii cam sar peste etape si ajung direct la sex.