| GymClass a întrebat:

E ceva ciudat ca un baiat de 16 ani sa mearga la farmacie sa cumpere prezervative?

19 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Mai ciudat e să meargă să cumpere pastila de a doua zi.
Mai ciudat e să meargă la dermatolog să se trateze de sifilis.
Mai ciudat e să stea într-un colţ aşteptând rezultatele testului HIV.
Să cumpere un prezervativ? E ceva normal, firesc şi un act de responsabilitate.
Pentru mine e ca şi cum mi-aş cumpăra ţigări.
Salut.

| Crisu a răspuns:

Nu.Decat sa existe riscuri mai tarziu, mai bine mergi si cumperi.

| Rayyy a răspuns:

Nu, bineinteles ca nu.
Este un semn ca respectivul baiat este constient de eventualele consecinte ce ar putea rezulta in urma nefolosirii prezervativului.

| elasexygagica a răspuns:

Nu e deloc ciudat, e ceva anormal sa crezi ca acest lucru este ceva ciudat, doamne ma copii cum va mai spala bunica creierul straight face

| NickiMinaj a răspuns:

Amice, daca ti-e jena la farmacie vezi ca au si la supermarket/benzinarie laughing

| lyrics a răspuns:

Este ceva anormal ca baiatul sau fata sa nu se protejeze din moment ce si-a inceput viata sexuala

| claus a răspuns:

Ete si tu acum. e bine ca vrei sa te protejezi. daca ti-e rusine la farmacie, du-te la o benzinarie sau trimite pe un prieten care nu e rusinos. si da, nu le tine in buzunarul de la spate. lasa-le in cutie ca le sta bine acolo. si ia-ti un pachet mare, durex eventual. sunt mai scumpe, dar recomandate. nu iti lua din alea de la baba din colt cu 1 ron bucata. s-ar putea sa ai o supriza.si vezi si la dimensiuni si forme, unele s-ar putea sa te irite, experienta te invata. si da, dupa ce iti dai drumul prinde-l cu ambele maini si nu iesi brusc ca prostul, asigura-te ca e inca prins de tine si asa iesi din ea. dupa aia arunca-l, nu-l pune pe jos si nu o fa sa ii fie sila, ai grija, succes...hehe, esti abia la inceput, prietene.

| Emma a răspuns:

Stiu un baiat care s a dus la 14 ani sa ia prezervative si nu i s a parut ciudat.pana la urma e viata ta, faci ce vreiwinking

Xoxo

| cryssa a răspuns:

Ar fii ceva ciudat sa isi fi inceput deja viata sexuala si sa nu cumpere prezervativlaughing

| Christina a răspuns:

Fiecare face ce vreawinking

| lime_3980 a răspuns:

Eu zic ca nu, adica decat sa nu ia prezervative si sa faca sex neprotejat sa ramana si cu un copil... mai bine prezervativebig grin

| Mihai543215 a răspuns:

Am si eu 2 prieteni de 14 ani care s-au dus sa isi cumpere prezervative, nu stiu parerea mea e ca sunt prea disperati hai ma totusi sa fim seriosi. Si sincer mi se pare si la 16 ani sa te duci sa iti cumperi prezervativ de la farmacie, nu stiu mi se pare o varsta prea mica pentru asa ceva, intr-adevar ca baiat e foarte greu sa rezisti dar mie unu cand imi vin in minte riscurile, pai mai bine stau naibii in banca mea ca nu am chef de belele.

| Roberta00 a răspuns:

Daca nu vrea sa vina barza nu e nimic ciudat!
si ce daca se duce, ce o f*** pe aia grija ce face el cu ele? Poate vrea sa le unfle si sa le faca baloanelaughing)laughing)

| c0l0rFuLLSkY a răspuns:

Colegii mei ( baieti ) s-au dus in timpul orelor si au cumparat laughing tongue... si suntem pe a 8-a love struck...

| Spynky a răspuns:

Nu...am vazut eu si de 13 care sau dus sa cumperelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e ciudat dar daca e prima oara e normal sa-ti fie jena. daca nu poti s-o faci imprumuta de la un prietenwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu... e absolut normal, adica in mod normal prezervativele se cumpara de la farmacie, nu de la toate magazinele de nu stiutiu ce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca nu

| 12_2914 a răspuns:

Eu unu nu am cumparat pana acum, da' daca e sa ma duc le cumpar ca pe tigari sau bere (zic ca sunt pentru tata).