| MatinDHiver a întrebat:

E ceva rau in faptul ca imi doresc sa fac dragoste cu prietenul meu? Eu fac 18 ani peste jumatate de luna, iar el 20 peste o luna. Il iubesc foarte mult si cred ca si el ma iubeste pe mine. Desi suntem de numai o luna impreuna, recent mi-a propus sa mergem sa-i cunoastem pe ai lui si sa faca si el cunostinta cu parintii mei, ca sa nu mai fie ingrijorati cand vrem sa plecam undeva. El e genul de baiat romantic, atent, receptiv, intelegator. Recent, eram la el acasa si ne uitam la un film. Ii spuneam ca sunt ingrijorata pentru o prietena care imi povestise ca a facut o greseala, alegand sa faca dragoste cu cineva cu care era de numai o saptamana, ca a fost oribil si ca ii parea tare rau, mai ales ca baiatul acela a parasit-o a doua zi. De aici, am ajuns sa vorbim si despre noi, iar eu l-a intrebat daca asa naspa o fi.El mi-a spus ca nu stie, ca nici el nu a fost niciodata cu o fata, dar ca daca va fi sa se intampla vreodata intre noi, sa nu-mi fac griji, pentru ca el va cauta sa fie cat mai tandru, atent cu mine si sa faca orice ca sa imi fie mie bine. Mi-a spus, de asemenea, ca nu trebuie sa ne grabim, ca abia suntem la inceput si ca totul se va intampla numai cand voi fi eu pregatita.
Prin urmare, e ceva rau in faptul ca imi doresc sa fac dragoste cu el? Nu vreau acum, e doar ceea ce simt. Nu vreau sa ma grabesc..In acelasi timp, ii e teama ca sunt prea mica de varsta.

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Rau nu este,e doar prea repede.
Intr-o luna nu poti cunoaste un om prea bine,de fapt,o viata uneori nu e de ajuns ca sa cunosti cu adevarat un om.
Esti tanara si indragostita,entuziasmul tau e mare,va intelegeti perfect,iar hormonii tai isi cer drepturile,asa ca dorinta ta e fireasca.
Dar nu pierzi nimic daca mai astepti un timp,intr-o relatie(mai ales la inceput) echilibrele sunt fragile,ai atata rabdare pana macar iti va cere el lucrul asta,nu te oferi tu, ai putea da o impresie foarte gresita.
Si, nu te teme, viata te asteapta in fata iar timpul nu ti-a trecut, va veni momentul potrivit pentru toate!happy

| mona a răspuns:

Nu e rau ca iti doresti sa faci dragoste cu el dar vorba lui...nu trebuie sa va grabiti[se pare ca baiatul are ganduri serioase cu tine]

| LolaLollita a răspuns:

Rar gasesti baieti care sa se gandeasca si la varsta unei fete. Eu spun sa nu va grabiti, sa faceti acest pas cand sunteti amandoi sigurihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nimic rau, poate mai rau ar fi sa nu iti doresti.Sunteti tineri, hormonii, alearga prin voi.Este normal sa va doriti asta.Dar va cunoasteti de prea putin timp. Daca va iubiti si aveti incredere unul in celalalt,mai asteptati o vreme,ca nu veti pierde nimic. Ajutati-va relatia sa fie stabila, ca psihic, apoi, veti avea timp de dragoste, toata viata.Mult noroc.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Sfatul meu?
M..in primul rand nu prea e frumos sa refuzi un baiat.Iti dai seama cum se simte el fizic(...)?
Nu vreua sa intru in detalii.
Incearca mai bine sa eviti eventualele discutii si sa nu programati nimic.Eu tot ce mi-am programat nu a iesi bine sau deloc.Totul trebuie sa fie spontan. Daca simti sa o faci da-i batai. Daca nu, nu.Totusi eu zic sa-l refuzi de vreo 2 ori ca sa il testezi putin. Daca incepe sa faca scandal sau ceva de genu e clar. Daca incepe sa devina mai distant iarasi e clar.
Daca iti spune si simti ca spune adevarul ca nu e nici o problema ca te va astepta oricat e nevoie.Atunci e bine sa il tii aproape si sa respecti efortul lui.Credeti ca e usor ca baiatul sa fie excitat si sa nu faca nimic? Va spun eu ca o ia razna.Da in fine asta e alta poveste.Cum crezi tu ca e mai bine.Nu uita sa te protejezi macar pana va cunoasteti mai bine.

| Molecula a răspuns:

Daca simti ca chiar tine la tine nu e nimic rau, trebuie sa ai incredere in el daca zici ca te iubeste

| SecretLady91523 a răspuns:

Nu e rau sa vrei asta, totusi nu aveti de ce sa va grabiti... Daca va iubiti, si sti ca el este alesul, la fel va fi si peste 5-6 luni, chiar si peste 1 an. Nu fa acest pas fara sa fi 100% sigura si pregatita pentru ca o sa regreti. Iubitul tau mi se pare o persoana foarte atenta si responsabila(deci e de pastrathee hee). Sper ca te-am ajutat. Take care:*

| looovee a răspuns:

E normal sa-ti doresti pentru ca il iubesti, insa eu tot 18 am si te-as sfatui sa mai astepti macar citva timp, pentru ca oricum intr-o luna nu l-ai cunoscut atit de bine. Ai grija, ca nu-i tot frumos si bine. Parerea mea e sa mai astepti, dar u decidete singura.