| miruna013 a întrebat:

E destul de complicata treaba...Va rog sa cititi toata povesteabig grineci, sa incepem cu inceputul, eu implinesc 14 ani in iulie, iar el are 16.si pot spune ca de vreo 2 luni imi place de el.Ne-am cunoscut de mult, cand eu aveam 11 ani, iar el m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna, dar eu l-am refuzat, la varsta aia nu-mi statea capul la baieti, de atunci ne-am intalnit foarte des, vara trecuta chiar am iesit si mi-a spus:"ce frumoasa te-ai facut" si din astea.De atunci nu l-am mai vazut, dar am id-ul lui.Acum o luna am incercat sa tot vorbesc cu el, l-am intrebat ce-a mai facut si o gramada de chestii, dar am constatat ca el nu-mi punea nicio intrebare si cand imi raspundea zicea chestii fara sens de mai multe ori, de exemplu:"de cand faci chitara?" si el zicea :"bine" laughing si nu am mai insistat. A trecut o luna si nu mi-a mai zis absolut nimica.Prietena nu are, pentru ca atunci cand am vorbit am discutat despre asta. Ce as putea sa fac? imi puteti da niste sfaturi, va rog? E unul dintre cei mai de treaba baieti pe care i-am intalnit...

Răspuns Câştigător
| GabrielUrsan a răspuns:

In general cand prinzi un baiat de treaba nu-l refuza niciodata! Dar stai linistita, situatia nu e pierduta. Daca zici ca a dat semne ca te place cu siguranta inca te mai place, dar probabil este dezamagit de cum a fost respins si adopta o atitudine de retragere nepasatoare care "chipurile" sa te faca pe tine sa suferi. Intra pe mess si pune-i o intrebare care sa-l loveasca: "Cand ziceai ca iesim la plimbarea aia sau nu te mai obosesti sa-ti aduci aminte cand m-ai invitat?". NU IL LASA sa raspunda la ce l-ai intrebat pentru ca probabil va cauta sa-ti dea un raspuns destept care cu siguranta nu te va ajuta cu nimic nici pe tine si nici pe el. Spune-i rapid urmatorul lucru: "Ce sa mai. trebuie sa recunoastem ca ne placem, iar eu sunt datoare la tine cu un raspuns la o intrebare mai veche de-a ta, dar iti pot raspunde doar intre 4 ochi! Cand ne gasim sa vorbim?"
Chiar daca pare ca te dai la el, iar baietii fug de obicei de acest lucru cand sunt mai tineri (16 ani) crede-ma ca va aprecia cum ai pus problema daca e un baiat destept. Daca nu va raspunde deloc inseamna ca e prea timid si e randul lui sa faca o mutare, iar daca va raspunde aiurea pe langa faptul ca e prea timid probabil ca nu prea il duce nici capul asa ca... gaseste-ti pe altcineva.

3 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Pomeneste`i,, din inatamplare'' de vremea cand zicea ca esti frumoasa tongue

| Rebecca a răspuns:

. origoliu. Doamne cat orgoliu au baietii. Daca se poarta asa cu tine, nu iti bate capul. Toti baietii pe care i'am cunoscut, erau morti dupa mine cand mie nu imi pasa. Daca tu esti indiferenta, el te va dori. E naspa cand te indragostesi nebuneste, si ai prea mulre de pierdut, cum fac eu. uite aici www.rebecka-life.blogspot.com

| Loveeeeeeeeee a răspuns:

Esti sigura ca nu te minte in legatura cu 'nu am prietena'? De multe ori un baiat(din orgoliu) nu vrea sa se mai intoarca la fata care la refuza sau care i.a creat o situatie ciudatawinking
Eu zic sa incerci sa-i zici : "uite cum sta situatia eu te plac daca tu nu ma mai placi spunemi.sau daca da sa vedem ce se va intampla" si in functie de raspunsul lui vei vedea:* Pana la urma e urat sa iubesti pe cineva care nu te iubeste! Bafta:* Fundaaaabig grin