| anonim_4396 a întrebat:

TPU uite care e treaba.Va rog sa aveti rabdare si sa cititi tot.De obicei nu prea cer sfaturi,,pe net",dar acum fac o exceptie pentru ca stiu ca sunt pe aici cativa oameni mai cu experienta si mai culti asa.

Acum o luna am vazut pe ask-ul unei fete niste intrebari jignitoare,iar eu stiam sigur cine i le punea(doua fete).Mi-am facut un cont cu o porecla falsa si i-am zis tot ce stiam si i-am luat apararea.Ea a incercat sa afle cine sunt, dar eu nu i-am spus pentru ca facusem asta doar pentru distractie la inceput. Dupa cateva zile am intrat si i-am dat niste sfaturi...a vorbit foarte frumos cu mine si eu cu ea, dar doar prin ask.Si tot asa pana cand a inceput sa ma intrebe cine sunt.Eu i-am zis ca o sa ii zic la momentul potrivit(Nu credeam ca o sa vina vreodata).Am vorbit despre multe lucruri..despre fostul ei iubit, despre prietenele ei etc.Eu ii spusesem ca sunt din aceeasi localitate cu ea, dar asta i-am zis la inceput.Totul bine pana a zis ca vrea sa ne intalnim si sa vorbim atunci cand o sa vreau sa ii zic cine sunt pentu ca vede ca ma prind de multe chestii si sa imi multumeasca ca am ajutat-o.Am mai vorbit o saptamana si mi-a zis ca nu a mai intalnit un baiat care sa gandeasca asa ca mine si ca abia asteapta sa vina de la Bucuresti ca sa ma cunoasca.
Am uitat sa va zic un lucru esential.Eu am facut rost de parola de facebook a uneia dintre fetele alea doua care ii puneau intrebari jignitoare pe ask(treaba mea cum) si i-am dat-o(a avut cateva dubii despre mine, dar si-a dat singura seama ca eu ii voiam decat binele). Avea mare incredere in mine in timpul in care eram doar un fel de anonim pentru ea deoarece mi-a dat si parola ei de mess sa ii zic ip-ul celui care se conectase pe mess-ul ei(ii aflase cineva parola).
A venit...i-am zis cine sunt(i-am zis din timp sa nu se astepte la un Fat-Frumos, dar nici urat nu sunt)..nu mi s-a parut prea incantata chiar daca nu ne vazusem niciodata(eu o vedeam mereu pe ea).Am vorbit putin in prima seara pentru ca i-am zis tarziu si se bagase la somn(era fix in ziua cand a venit de la Bucuresti).Am uitat sa va zic ca i-am zis ca incerc sa ii fac rost si de parola acelei fete, dar de mess, acesta este singurul motiv pentru care m-a bagat a doua zi in seama(credeti ca incearca doar sa profite?).In schimb am vorbit foarte mult cu ea in a doua seara cand nu mai eram un anonim...pe faebook am vorbit.Cred ca i-am lasat o impresie buna deoarece i-am zis multe lucruri frumoase.
Ea a propus din nou sa ne vedem inca din prima seara cand i-am zis cine sunt, dar a doua zis a zis ca e pedepsita(adica azi trebuia sa ne vedem)(i-a confiscat si telefonul de pe care statea pe net, i l-a doat doar putin azi atunci cand m-a intrebat daca am reusit sa aflu parola aceea).Eu ii zisesem sa ma anunte cand nu e fata aceea pe mess.Nu a zis,,buna ce faci" etc doar,,vezi ca e x-uleasca pe mess".
Ideea e ca eu m-am cam indragostit de ea, dar ei ii place de alt baiat, dar el are prietena(asta am aflat singur ...de la altcineva....ca ii place de el)
O sa ii dau parola maine cand o sa intre pe facebook.De vazut cred ca o sa ne vedem pentru ca eu i-am zis ca nu vreau sa se simta obligata sa ne vedem, iar ea a zis ca daca nu vroia nu mai aducea vorba despre asta.
Acum ce ma sfatuiti sa fac, ce sa ii zic(sa ii zic atunci cand ne vedem sau pe mess)

PS: Eu am 18 ani, iar ea 16(si e destul de dorita de baieti)

10 răspunsuri:
| Fikki a răspuns:

Eu zic sa ii spui adevarul, ca iti place de ea si daca si ei ii place de tine veti avea o sansa. Uneori e trist sa vezi cum persoana de care iti place se uita la altcineva. Asa e, e dureros. (Am trecut si eu prin asta ). Dar stii cum e... timpul trece si in final toate se uita - sau ma rog... asta vrem sa lasam sa para -. Sincer iti doresc succes cu eawinking.

| Fikki a răspuns:

Uite poate si tu ma poti ajuta cu ceva. Eu ce sa fac daca imi place de un baiat iar lui ii place de prietena mea? Destul de naspa, nu?

| tibimania a răspuns (pentru Fikki):

In primul rand vorbeste cu prietena ta si vezi daca si ea il place. Daca il place asta e, nu se merita sa strici o prietenie pentru un baiat.

| sayWhaaat a răspuns:

Complicat...si nu prea. Incearca-ti sansele cu ea, nu ai nimic de pierdut, eventual de castigat.
Ce consider eu totusi e ca ai avut multe greseli de abordare pana in momentul asta, asa ca daca te refuza, parerea mea e ca e in mare masura vina ta ca nu ai stiut sa te "vinzi".
Multa bafta!

| tibimania a răspuns (pentru sayWhaaat):

Eu sunt o persoana care invata din gresele, deci as dori sa aflu ce ai fi facut tu in locul meu. Poate mai pot sa repar ceva...

| sayWhaaat a răspuns (pentru tibimania):

Eu nu i-as fi dat atat de multa atentie, nu as fi investit atat de mult timp, si nu as fi pus atat de mult suflet, precum ai facut tu. Da, stiu, e fata visurilor tale, esti indragostit, adormi cu gandul la ea, dar cu timpul va deveni doar o alta fata, si deja e evident ca fata nu prea e interesata happy.

| tibimania a răspuns (pentru sayWhaaat):

Nu e fata visurilor mele chiar daca am adormit cateva nopti cu ea in gand.Acum e doar o alta fata care m-a dezamagit.

| unknøwn a răspuns:

La 18 ani te face o fată de 16 ani cum are ea chef... vai vai!

| tibimania a răspuns (pentru unknøwn):

Aici ai dreptate..CICA e pedepsita si azi pfff o rezolv eu.

| hondru a răspuns:

Nu o sa iti zic ce vrei sa auzi.sincer.chiar te exploateaza.astea cu sunt pedepsita fix in momentul acela este u feic. daca chiar nu ma crezi fa ca mine.mai e spune-i ca nu ai cum sa ii afli parolo si propune-i sa va vedeti. daca te amana o zi doua.asteapta.dar daca vezi ca nici atunci nu poate si te amana in continu cred ca iti dai si tu seama ca am dreptate.