| Anonim184839 a întrebat:

E normal sa curga sange urmatoarele zile dupa dezvirginare?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este normal. Dar cel mai probabil, aia era menstruatia!

| corbulalbrosu a răspuns:

Sangerarea provocata de dezvirginare in cazul in care se produce, de regula se manifesta pe o perioada foarte scurta de cateva minute sau in cazuri destul de rare sangerarea poate dura cateva ore. Orice sangerare care se manifesta pe o perioada mai mare de 1 maxim 2 zile se apreciaza ca fiind anormala si in asemenea situatii devine necesara consultatia ginecologica. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da, este normal. Pentru ca in urma dezvirginarii s-a produs o rana care cateva zile sangereaza.

| Victoria18 a răspuns:

Nu... Probabil s-a produs o fisura(o rana). E de preferat consultul unui ginecolog

| Anonim184839 explică (pentru Victoria18):

Mi e teama ca am fortat putin si sa nu fie ceva grav, ca nu vrea sa mearga la ginecolog, i am sugerat si a spus ca nu.

| Asuganni a răspuns:

Sigur are alta cauza, nu are cum deoarece dupa dezvirginare poate sa îi curga sange cateva minute sau sa îi curga si alte picaturi doar cateva ore dar nu are cum dupa cateva zile, doar daca himenul nu a fost elastic si nu s-a rupt din prima, s-ar fi putut sa fi facut o rana sau daca a-ti mai facut-o o data sa rup himenul la a doua incercare. Ar trebuii sa te duci la un doctor cu ea, noi nu putem sa ne dam cu presupusul, numai tu si ea stiti cea ati facut. Trebuie sa incerci sa o convingi frumos, sa mearga cu tine la un doctor. Daca tot nu vrea, asteapta cateva zile poate se opreste, sau i-a venit mentruatia, daca nu a avut luna asta! Puteti incerca iar peste cateva zile si daca numai curge si si nu o doare nimic si totul merge bine. Poate sta asa! Bafta

| BlondinaBlonda a răspuns:

Da este normal sa sângerări câteva zile după dezvirginare, din cauza ca sa făcut o rană.

| Anonim184839 explică:

Ii vine la finalul lunii si am citit ca e normal sa mai curga in primele 4 zile desi nu stiu. daca sa cred sau nu

| wvkaghjr a răspuns:

Stim ce va urma peste 9 luni

| Anonim184839 explică (pentru wvkaghjr):

Iti sugerez sa ti vezi de treaba ta, chiar nu si are rostul comentariul tau asa ca te rog ca data viitoare sa pastrezi comentariile astea pentru tine

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Anonim184839):

Izda nu-i poarta, ca sa dai ca un bou cu cornul in mijloc. cum dracu se uita la voi, copilele?