| George387r7 a întrebat:

E normal sa imi placa sa port parul pubian?, ma epilez extrem de rar in zona intima

20 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

E ceva natural, dar arata urat, acolo se aduna mizerie

| dullcat a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Poate daca ai renunta la cateva intrebari inutile pe care le pui zilnic si ai folosi acel timp spalandu-te, ai afla ca nu se aduna nicio mizerie? Zic si eu.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este foarte normal si chiar sanatos, fiindca nu permite penisului sa se lipeasca de piele si pastreaza aerarea locala, ceea ce este benefica pentru productia de sperma.

| dullcat a răspuns:

Normal este sa mentii igiena in zona respectiva si atat. Orice altceva tine de preferinte personale pe care nu le poti incadra la normal/anormal fiindca ar avea zero sens sa faci asta.

Parul din zona respectiva este acolo tocmai pentru a preveni infectiile, nu se aduna nicio mizerie atat timp cat te speli zilnic, ca nu vorbim de praful care se face cocoloase la marginile unei camere, prin colturi, zau asa. Daca nu mai avea nicio necesitate in prezent atunci nu ar mai creste la adolescenti, asa cum in trecut oamenii au tot evoluat cu mai putini dinti etc. etc. Dar ce sa vezi, parul pubian inca este o parte esentiala din procesul de dezvoltare al fiecarui copil.

| LoveSleep a răspuns:

Sa iti placa da. Sa iti fie lene sa te epilezi, nu.

| Hyperion7 a răspuns:

E o alegere personala ce faci cu jungla amazoniana.

| Lupică27 a răspuns:

Da, si eu am, care e problema? cineva care te iubeste si vrea sa se **** cu tine se fwte si daca ai *** de un metru.

| TheGentleman a răspuns:

Părul pubian are un rol esențial în filtrarea și protejarea zonelor sensibile, în special a mucoaselor. Și nu este cu nimic diferit de părul din cap.

Cei care se oripilează au de cele mai multe ori insecurități legate de propriul corp.

Bine, pe mine mă și excită treaba asta, că nu aș vrea să am impresia că mă... cu o păpușă sau cu un copil.

Pentru asta există fleshlight laughing

| George387r7 explică (pentru TheGentleman):

Si pe mine ma excita stai chil?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal doar că nu e prea igienic că, cum mergi la toaletă și ai păr…nu prea e igienă chiar dacă te speli și te ștergi

| TheGentleman a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai, ce? ce legătură au părul și igiena? În plus, există dușuri igienice sau bideuri (fie încorporate în vasul toaletei, fie separat

| dullcat a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu este igienic in momentul in care zona pubiana nu vede apa si sapunul pentru ani intregi, asa cum se intampla in trecut si apareau paduchii plus alte minunatii.In prezent majoritatea care avem internet avem si apa calda plus sapun la discretie.De unde ai tras tu concluzia ca nu este igienic? Esti medic? Asa spuneam si eu.

| vasileparnaie a răspuns:

Daca vrei sa iti faci codite da

| DoctorInFemei a răspuns:

Nu. am si eu un prieten care are in zona rusinoasa mult par. in timpul orelor la scoala chiar se joaca cu el. este totul normal

| Vladimir123779 a răspuns:

Da la barbati e normal la femei se schimba treaba ce drc sa faci co o padure?laughing)

| Hyperion7 a răspuns (pentru Vladimir123779):

Exact rolling on the floor
Mda, personal, nu vad nimic excitant sau interesant la acel păr, fie că vorbim de bărbați sau femei.

| dullcat a răspuns (pentru Vladimir123779):

Orificiul care te intereseaza se afla mai jos, nu trebuie sa treci prin nicio padure, stiai?

| ElenaRaducan a răspuns:

Da. Eu il aranjez si fac si niste dungi cu masina de tuns. Asa un model gen grilaj.