| roxystomp a întrebat:

E o chestie mai complicata...Prietena mea a fost cu un baiat, iar acel baiat s-a despartit de ea... dar ea inca il iubeste.
Acum cand ma uit in ochii acelui baiat, simt acea chimie dintre 2 persoane, dar mi-e frica ca daca o sa fiu cu el ii voi sfasia inima celei mai bune prietene ale mele. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Nu face prostia asta. Chiar daca numai sunt impreuna. daca spui ca e prietena ta cea mai buna si daca ea il iubeste pe acel baiat nu te baga! Tu ar trebui sa o incurajezi sa ii dai sfaturi, nu sa iti bati joc de ea! Timpul le rezolva pe toate. poate si el o iubeste pe ea dar nu arata si poate se vor impaca. Si chiar daca nu se impaca asa sunt baietii, incearca si cu una si cu alta, a fost cu fata aceea a vazut ca esti prietena ei ce a zis? stai sa incerc si cu ea acum. Nu! Eu ti-am zis parerea mea.:*Bafta oricum

7 răspunsuri:
| ing3rd3mon4u a răspuns:

Nu face prostia asta sa ai o relatie cu fostul prieten al prietenei tale. E cea mai mare greseala.El te poate folosi ca sa o raneasca mai mult sau cine stie ce poate sa fie in capul lui.Gandeste'te bine. Tu ti'ai dori ca o prietena de a ta sa iti faca asa ceva? Gandeste'te bine de doua ori inainte sa faci vreun pas.big grin sper ca te'am putut ajuta.Decizia o iei Tu.

| LordCronos a răspuns:

Pai poti sa o intrebi pe prietena ta daca nu se supara sa fii cu el...

Si vezi in vocea ei daca e de acord sau daca nu. happy

| punk26 a răspuns:

Asteapta pana cand prietena ta nu va mai suferi. Apoi actioneaza. happy

| kytsi a răspuns:

Simplu ai spui prietenei tale ca al iubesti cu siguranta va intelege incearca si spune-i intr-un mod mai placut si sa fiti doar voi doua incearca si fa-o sa inteleaga ca voi doi va placeti spune-i sa nu se supere mai sunt baietiwinking sper ca te-am ajutat funda?

| angishik a răspuns:

Ei bine, eu fiind acea prietena imi este cam greu sa iti spun sa nu fi cu el! intr-adevar nu cred ca as suporta! dar daca te-as vedea fericita, si daca intre voi doi chiar e acea chimie, si daca el chiar te iubeste, eu voi trece peste!

| klumea a răspuns:

Prietenii adevarati ar trebui sa faca sacrificii.Dar iubirea si destinul dicteaza.

| VioLa12 a răspuns:

Am si eu cam aceiasi situatie. Cred ca ar trebui sa faci ce-ti spune inima... nu uita,, In dragoste si in razboi, totul e permis,,