| LittleTweety_6502 a întrebat:

E pacat sa faci sex inainte de casatorie? Imi este frica ca voi ajunge in iad:-s.

30 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai mai apărut și tu!
Tot povești de sex.
Religios este păcat înainte de căsătorie dar societatea în care trăim este foarte murdară și trebui să știi cu cine ai de a face!
Dacă este un maniac sexual, sado-masochist, etc? Ce te faci?
Crăciun fericit!
Pa, pa.

| Crisu a răspuns:

Si daca pui astfel de intrebari unde crezi ca ajungi?
In rai?
Sigur o sa te astepte cu petale de trandafiri albi, pe covorul rosu.
Dar oricum ceea ce faci tu nu e pacat.Doar te distrzi postand aiurea pe acest site, intrebari la misto.

| Razvan a răspuns:

Frate nu stii ca la subsol e distractia?laughing

| elasexygagica a răspuns:

Si ce e mai rau? iadul sau un sot impotent in noaptea nuntii din cauza pretentiei de fata virgina?

| glamour a răspuns:

Da e pacat dar eu una voi risca. nu de alta dar sunt multi care fac mult mai multe rele, nu ajung tocmai eu in iad. plus ca daca corpul, mintea si inima iti cer... ce sa-i faci...laughing nu le poti refuzalaughing

| αndï a răspuns:

De fapt nu stiu ce popa zicea : daca nu te poti abtine casatoreste-te

din pct meu de vedere nu e nici un fel de pacat, e doar inclus in natural
btw. apel catre adminii siteului TPU.RO, va rog in numele tuturor persoanelor ne-inapte sa bagati o limita minima de varsta de 13 ani pe site big grin

Răspuns utilizator avertizat
| AndrogynBeauty a răspuns:

Stai liniştită, iadul şi raiul sunt invenţiile celor fricoşi care cred în Moş Crăciun în Scufiţa Roşie. Mai nasol e să te măriţi şi apoi să constaţi că nu te înţelegi la pat cu soţul tău. Să vezi atunci "IAD"!

| Douapunccteunics a răspuns:

Du-te si spovedestetehappy

| anaaa13 a răspuns:

Sa inteleg ca ai 12 ani.Ai chef de sex si nu mai ai rabdare pana sa te mariti? laughing)

| Inoue a răspuns:

Bineinteles ca este un pacat.,, Să nu fii desfranat,, este o poruncă directă pe care Dumnezeu i-a dat-o Lui Moise.Si apropo Dumnezeu nu iartă orice.Tot ce facem este scris in Cartea Vietii noastre de catre Ingerul nostru care ne-a fost dat la botez.Vei da socoteală la Judecata de Apoi pentru toate cate ai făcut. Dar revenind la subiect, iti spun din nou, Da, este păcat. Dacă faci dragoste inainte de casatorie, traiesti in cuncubinaj cu cealaltă persoana.

| Roby67 a răspuns:

Pana si la poarta iadului scrie "Ne rezervăm dreptul de a ne alege clientela" Nici acolo, nu cred, ca vei avea succeshee hee

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Da, este pacat, preacurvie.

| andreeaemmma a răspuns:

Eu consider ca da,,,,

in Biblie scrie ca nu este voie inainte de casatorie

| JuLien a răspuns:

Oricum o sa ajungi...stai linistitabig grin

| Mada a răspuns:

=)))))))))) awww. uite in sfarsit un om cu constiinta;;).

| Oana14_6751 a răspuns:

Eu nu stiu daca este pacat, si daca ar fi orce pacat se iarta sa stiiwinking si nu cred ca de la asta ajungi in iad dupa mine ajungi in iad doar daca esti un om rau si un criminalwinking
sper ca ti-am fost de folos:*

| AuRevoirSimone a răspuns:

La ce intrebari pui...sigur ajungi!

| LittleTweety_6502 explică:

@Mada ma bucur ca ai observat ca sunt un om cu constiintablushing. Ma flatezi.
@Kronstadt multumesc, stiam astablushing.

| 3thera a răspuns:

Ce imi plac intrebarile tale asa la misto laughing

| cισcσℓαтαﺕαєяαтα a răspuns:

laughingBa frate?! Numai sex ai in cap?straight face

| k_6402 a răspuns:

Da ajungi in iad. trist nu?sad

| aumih16 a răspuns:

In iad este foarte foarte cald! barbati si femei o gramada! poti sa faci si sex acololaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ajungi in iad.straight face foarte trist. asta e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai? totusi ar trebui sa stii daca este sau nu un pacat... da sigur pacate faci in fiecare zi si fara sa vrei de aia te si spovedesti prin asta se iarta pacatele... cate ar ajunge in iad daca ar fi asa, sunt sigura ca 80 % din femei au facut inainte de casatorie daca nu chiar mai multe, depinde si daca chiar vrei asta da dupa cate vad nu prea vrei bye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte bine ca te gandesti la lucrurile astea. poate asa esti tu iti place mai mult sexul, vor fi niste criterii de judecata
daca iti pare rau nu ajungi in iad dar...
casatoreste-te cat mai repede si esti libera...si eu am trecut prin situatia asta si e ff stresant...
totusi... abtine-te. Nu se stie daca mai ai timp sa iti spui pacatele, e treaba ta Dumnezeu te primeste si in al 12-lea ceas

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ne-am lua dupa biblie si sexul cu prezervativ(sexul de placere) e pacat pentru ca in conceptia autorilor acestei carti trebuie sa faci sex doar ca sa faci un copil.
Eu sincer daca m-am indragostit de o fata care are HIV ce fac ma arunc orbeste sa fiu credincios si sa i-au si eu si la randul meu sa raspandesc mai mult si mai mult boala? Nu, folosesc prezervativul si toata problema s-a rezolvat!

| ady007 a răspuns:

Nu este pacat big grin nu ai de ce!