| Adelina1000 a întrebat:

E păcat sa te masturbezi dacă ești in doliu?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Din punct de vedere religios, este pacat sa te masturbezi indiferent de moment.

Din punct de vedere... nereligios, nu este, pentru ca nu s-ar pune problema de cuvantul "pacat".

Din punct de vedere a ceea ce exista prin lume... nimeni nu stie thinking

13 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In mod normal si rational, NU ar trebui sa existe nicio legatura intre cele 2 lucruri amintite. Sanatate!

| Adelina1000 explică (pentru corbulalbrosu):

Pai e păcat sa faci sex deci de aia întreb dacă e păcat sa te masturbezi

Răspuns utilizator avertizat
| Nemessys a răspuns (pentru Adelina1000):

De unde stii tu ca e pacat sa faci sex?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Adelina1000):

In mod cert, ai gresit categoria site-ului TPU fiindca intrebarea ar fi fost normal sa o postezi la categoria Religie fiindca acolo la acea categorie sunt ''expertii'' in privinta notiunii de ''pacat'' atat in cazul masturbarii cat si al activitatii sexuale. In concluzie in niciun caz intrebarea nu-si are locul aici, fiindca NU este ''compatibila'' cu categoria Dragoste&sex. big grin

| Emilian65 a răspuns:

Da.

| Sofer a răspuns:

Pacat nu. Te poți masturba dacă organismul cere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E pacat sa te masturbezi oricand, nu stii asta? Masturbarea este pacat, doar sexul in cadrul casatoriei este permis, cu sotia/sotul.
Masturbarea e pacat oricand nu doar in doliu, intreaba ce preot vrei tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din perspectiva religioasa, este păcat fără doar si poate, având in vedere ca masturbarea este păcat indiferent de moment.

| DenqOO a răspuns:

Pacat nu stiu, dar ce spui tu e foarte creepy

| Anonimboy17year a răspuns:

Ca o fi pacat, ca no fi, putem doar sa banuim, dar daca vrei sa fii sigura ca nu faci pacat te pot ajuta eu...

| RobertGiovani a răspuns:

Da! sa te pedepseasca dumnezeu! o sa ajungi in iad fa!