| sunnydays a întrebat:

E posibil sa raman insarcinata daca a ejaculat inafara.nu in interiorul vaginului?

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca a ejaculat in imediata vecinatate a orificiului vaginal, este posibil. Riscul este mult mai mic decat la un act sexual, dar exista si este variabil in functie de cat de fertila erai tu in acel moment (probabil riscul maxim, in ziua ovulatiei este de sub 30%).

| Stefania a răspuns:

Da din pacatestraight face

| IsabelaIssa a răspuns:

Atunci cand esti nesigura nu cauta raspunsuri, ia pastila de 2-a zi si scapi de orice banuieli.alta data protejeaza-te! bafta!

| cretzufinish a răspuns:

Numai daca ejaculeaza in interior si numai daca un spermatozoid intalneste un ovul. Inainte de a-ti incepe viata sexuala documenteaza-te macar pe google despre organul sexual feminin si masculin, actul sexual, metode de protectie etc.

| rey a răspuns:

Chiar daca a ejaculat pe vagin poti lua in max 72 de ore anticonceptionale care se iau dupa sau daca pe langa sa te speli bine, nu neglija spermatozoizii^_^.

| mosu_9772 a răspuns:

Nu e posibil asa ceva deoarece trebuie sa ejaculeze neaparat in interiorul vaginului ca spermatozoizi sa avunga la ovule

| Mihaic93 a răspuns:

Da, poti, o sa nasti 3 gemeni!

Evident ca nu poti din moment ce nu-si da drumul in tine! Tu nu gandesti nimic cu capul ala?

| Liberty a răspuns:

Cati ani ai?laughing))))) tu gandesti? cum sa ramai daca a ejaculat in afara?rolling on the floor)) doamneeee mor de ras am int intrebari stupide ca asta ...mereu

| microclaudiu a răspuns:

E posibil doar daca ejaculeaza in ghiuveta sa ramai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o problema asemanatoare ...Am avut acum 2 saptamani jum un contact sexual cu pr meu si nu ne am protejat dar el nu a ejaculat in interiorul vaginului.acum pe 19 tr sa imi vina menstruatia si e a 6 zi in care imi intarzie. Ce credeti am ramas insarcinata? multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai tampitilor, voi astia care va dati mari specialisti, documentati-va voi inainte.Este perfect justificata intrebarea.Si da este posibil.Inainte de ejaculare barbatul mai are niste ¨scurgeri¨ care pot contine spermatozoizi. Dar voi daca nu ati avut parte de sex, nu aveti de unde sa stiti. Teoria ca teoria dar practica va omoara!