| Amalia1234567 a întrebat:

E posibil sa se formeze o infecție vaginala in urma unui act sexual neprotejat? Înăuntru pare sa fie ceva alb, toata zona este rosiatica si am mâncărimi si usturimi. Astept raspuns va rog. Am luat uractiv si am masat zona cu crema Lomexin

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Normal că da dacă parteneru are așa ceva...

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este posibil, dar cel mai probabil ai luat o boala cu transmitere sexuala, daca ai deja zona inrosita si ai mancarimi si usturimi.
Mergi la ginecolog sa faci analize citologice.
Cu cat mai repede, cu atat mai bine!
Si lasa lomexinul, ca vei contamina probleme pentru analzie si nu va iesi cu ce esti infectata.

| corbulalbrosu a răspuns:

In timpul masturbarii intravaginale cat si in decursul timpului in care este intretinut actul sexual din exterior pot fi introdusi in vagin bacterii care provin din zona anala, cat si agenti patogeni care provoaca bolile cu transmitere sexuala (BTS) in cazul in care partenerul de sex este afectat de o astfel de boala... ''rusinoasa''. In cazul in care infectia vaginala devine mai grava, severa, din vagin se scurg secretii urat mirositoare care pot avea o culoare alb-galbui murdara. De asemenea in unele cazuri se constata tumefierea labiilor, inflamarea si inrosirea lor, senzatia de mancarime, de arsura si usturime in momentul urinarii. Tratamentul adecvat si corect poate fi/este prescris de medicul ginecolog in functie de rezultatul obtinut dupa ce s-a analizat secretia vaginala intr-un laborator de analize medicale. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Desigur. Și nu doar o infecție, ci și o b.t.s. de toată frumusețea.

| Goete a răspuns:

Nu, da de unde! Cum sa poti lua o boala cu transmitere sexuala, facand sex neprotejat?
Daca e numai o infectie, ai norocwinking

| gaagaga a răspuns:

Sa mananci multe banane si ceapa remediu din strabunici