| SamBureL a întrebat:

E sanatos sa faci sex?

Răspuns Câştigător
| RyanGeorge a răspuns:

Iata 10 motive dovedite stiintific si ramane sa ne spuneti daca v-au convins sa practicati sexul cat mai des…winking

1. Testele stiintifice arata ca atunci cand femeile fac dragoste, estrogenul este produs
in cantitati duble ceea are ca efect un par
stralucitor si o piele neteda.

2. Sexul te ajuta sa te relaxezi si astfel sansele de a suferi de dermatita, eruptii cutanate si pete pe piele sunt mai reduse. Asta deoarece transpiratia curata porii si iti face ca pielea sa straluceasca.

3. Sexul te face sa arzi calorii de care vrei sa scapi sa zicem dupa o cina romantica, dar supercalorica.

4. Sexul este unul dintre acele sporturi care iti lucreaza cel mai bine toti muschii corpului. Iti tonifica fiecare muschi din organism
si este mai placut decat 20 de ture de bazin de inot si este mai economic din punctul de vedere ca nu trebuie sa investesti in echipament de sport.

5. Sexul este terapie instantanee pentru anumite formele de depresie. Asta pentru ca in organism se elibereaza endorfine ceea ce produc starea de euforie si va lasa un sentiment de satisfactie.

6. Cu cat faci mai mult sex cu atat mai mult vei fi dorit sau dorita. Asta pentru ca organismul celor activi sexual emana cantitati mari de substante chimice numite feromoni. Aceste „parfumuri" subtile sunt simtite de sexul opus si maresc dorinta.

7. Sexul este cel mai sigur sedativ din lume. Este de 10 ori mai eficient ca Valium.

8. Sarutandu-te in fiecare zi te vei tine departe de dentist. Asta pentru ca sarutul prin producerea de saliva te ajuta sa-ti cureti eventualele resturi alimentare
si sa scazi nivelul acidului care cauzeaza carii.

9. Sexul amelioreaza durerile de cap. O partida de dragoste poate elibera tensiunea care congestioneaza vasele de sange din creier.

10. O partida de dragoste poate desfunda un nas infundat. Sexul este un antihistaminic. Sexul va poate ajuta la combaterea astmului bronsic.

18 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da! Foarte! Cel mai si aproape inexprimabil, in registrul poxzitiv mai ales daca e si cu feeling!

| Crisu a răspuns:

In primul rand ar fi o chestie logica, daca te referi ca te ajuta cu ceva la sanatatea personala, nu, nu te ajuta cu nimic. dar tu crezi ca daca nu ar fi ceva sanatos, sau ceva care sa nu'tsi provoace rau, ar mai face toata lumea?laughing
bine, dar e sanatos daca sti sa te protejezi, ca daca nu stii tot de geaba ca iei cine stie ce boala. happy

| Zenithf a răspuns:

Se zice ca sexul este aspirina saracului. Dar de la aspirina poti face ulcer si de la sex nu. laughing
Pai, daca ai o relatie stabila si sunteti fideli (ca sa nu dobanditi ceva BTS) atunci este sanatos. thinking
Iar referitor la cat de des, nu exista restrictii, posibil doar ca pe unul slab efortul sa-l slabeasca mai tare si atunci se poate imbolnavi mai usor.
Referitor la asta, am vazut la stiri despre un om "sarac" care avea 10 copii si al 11-lea pe drum, crezi ca ala o combinat-o pe nevasta-sa doar ca sa procreeze sau ca, din lipsa de lucru (ca zicea ca muncea doar cu ziua pe la consateni), o f... pe rupte oricand avea chef. Si cu toata saracia si efortul de a aduce pe lume atati copii, nu aratau saracii deloc rau.

| Razvan a răspuns:

Depinde de varsta.Normal ca daca o faci la 14 nu e sanatos pentru ca organismul nu este inca pregatit, dar dupa 18 ani e in regulawinking

NOname
| NOname a răspuns:

Cat timp faci un sex protejat, fara riscuri pentru sanatate, da, este sanatos.

| Flav a răspuns:

Ce e ala sex?

| elasexygagica a răspuns:

Este foarte sanatos love struck

| Vizitiul a răspuns:

Da, dar nu prea des. Orice lucru in exces strica.

| shtephie a răspuns:

Cred ca da, dar trebuie tinut cont de varsta!

| Ana a răspuns:

Este sanatos, dar sa faci protejat.

| dorutza_9395 a răspuns:

Si ce sanatos inca...

| noktambul a răspuns:

Intrebarea ta ar fi trebuit mai curand sa fie "Este nesanatos sa nu faci sex?" Pentru ca a face sex este ceva normal. Deci nu strica la sanatate.Este nesanatos sa fii obsedat de sex sau sa ai fixatii sexuale deviante.

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Doar daca n-ai BTS-uri.

| irefutabil a răspuns:

Depinde cat faci!(ce-i prea mult strica intotdeauna orice ar fi acela)
Binenteles in primul rand conteaza igiena corporala.
Depinde de varsta la care faci!

| Humphrey a răspuns:

Depinde de la ce varsta incepi s-a fortezi usa la clopotnita happy sau s-a dai lemnu' la castor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este sanatos dar trebuie tinut cont de igiena corporala si cu cine faci sex

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ce crezi?