| alyishougeiusfyga a întrebat:

Cum sa faci ca sa fii sanatos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna...pai mananca sanatos, nu bea ff multa cofeina sau sucuri ce contin cofeina, fara alcool fara tigari, fara nopti pierdute, ia vitamine, fa sport...nu manca ceea iute, etc etc.cam asta in mare big grin pop

4 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Trebuie sa fii cumpatat in alimentatie, sa te feresti singur de ceea ce crezi ca iti dauneaza, sa ai grija de tine si, de ce nu, sa practici si putin sport. Dar, mai ales, sanatatea trupului, provine din sanatatea spiritului. Daca in acest sens totul este in ordine, atunci aceasta armonie va cobori la nivelul mentalului, a psihicului, de care trebuie sa ai de asemenea grija sa fie echilibrat, si abia apoi totul va avea relevanta in trup. Asa ca mens sana...

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Beau un rachiu dimineata ca sa ma protejez de virusi, mananc multe fructe, beau cca 3 litri de apa pe zi, nu mananc sare, merg mult pe jos si nu consum in exces zahar (dulciuri), alcool.

| viki a răspuns:

Sa faci sport si sa mananci sanatos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai putin sa bei
si mai putin si fumez