| Exo0o a întrebat:

Ehhh, sa incept prin a descrie pe scur ce vreau sa exprim prin urmatoarele..."de ce batu meu toate fetele pe care le stiu sunt falese, prefacute, se dau mature da's niste copile si au un talent de star unic prin a fi doar cu nasu pe sus si pline de sine"

Eu sunt un baiat simplu, nu-s in toane cu moda, ma port efectiv simplu tuns scrut, blugi, sacou, adidasi, camasa.Nu o ard cu freza de aia "jmechera" de demi-gay sau nu stiu ce altele.
Am o fire glumeata (imi place daca se poate toata viata mea sa fie un zambet, caterinca,distractie etc, dar cand vine vorba de seriozitate... trebuie sa fie maxima), serios ..imi place enorm sa ma tin de cuvant.
Uras oameni plini de sine,ce-i care se dau ceea ce nu-s de fapt,talentati in arta lu Fat-Frumos, fitosi, si gay care se dau cu lac de unghii ca asa scrie pe net ca-i moda.
Sa lamuresc ce am eu de fapt cu moda.urasc prostia umana,. daca pe net scrie ca-i la moda sa te porti cu pantaloni rupti in fund ei asa se poarta. daca pe net scrie ca trebuie sa ai freza de bec de 100 ei asa fac, desi nu le sta bine.(opinia mea e ca moda-i aia care te face sa arati bine, sa te simti bine, nu ce lanseaza un nebun )
Sa ajung la partea cu fetele, ...de felu meu sunt un drac sentimental,prost la sfulet pentru ca-s milos si bun.(daca apuc sa ma indragostesc de o fata sunt exact ca un om mort mai ales sa fiu refuzat,imi inec apoi inima cu beutura si tigari laughing ). Pana acuma am avut o singura mare dragoste care a esuat drastic,fetisoara asta mi s-o parut efectiv divina,simpla, fara fite, cuminte, ma rog pana ce am aflat adevarata fata, ca era o mica panarama.
De atunci efectiv nu am mai intanlit o fata care, sa fie macar la 1km de gusturile mele,.o fata simpla,fara fite,cuminte,cu credinta-n Dzeu,sa-i placa simplitatea,romantismul, sa-i palaca dragostea, fantezia de a tine pe cineva de mana si dardaiala inimii...glumeata,sincera.(ciuda-mi e ca 99% din fetele pe care le cunosc au 16-17 ani nu dau exemplu pe alea cu varsta peste, asa...care umbla cu baieti de 25-30 ani pentru ca se plimba cu bmw`u o iau sefer in masea, au efectiv fata de tar*e etc).
De cand is mic am visat la o fata cu care efectiv sa ma pot simti ca si implinit, sa ma pot exprima larg liber fata de ea.
Intreabarea e, ca sa nu mai scriu 5 romane, EXISTA O FATA IN LUMEA ASTA laughing PE GUSTU MEU...CA EU SINCER NU AM AVUT PLACEREA SA O INTANLESC.Chiar as vrea sa vorbesc cu o persoana care sa fie cat de cat normala in lumea asta de dementi.
Multumesc, astept ceva opinii laughing.

5 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

În primul rând ai foarte multe greşeli de ortografie. Nu înţeleg de ce te-ai descris pe tine, apoi ai început să critici moda şi fetele din această generaţie. Fiecare gândim diferit şi luăm decizii diferite după cum ne duce capul.
Nu ai întâlnit încă persoana potrivită, aşa cum ai scris, dar există undeva.

| Exo0o explică (pentru FemeiaPisică):

Iti dai seama ca daca citeam inca o data tot ce am scris, corectam.
Inteleg ca te-ai simtit ofesata de cele spuse mai sus, incepi cu "greseli de ortografie etc".
M-am descris pe mine pentru a intelege de ce mi-am spus "ofu" aici, si, am criticat moda deoarece toti fraieri sunt la fel.O scoala poarta aceeasi freza, aceleasi haine, acelasi stil de viata.Ce pl mea e asta, oameni trasi la indigo.
Revenind la treaba cu "descrierea personala" am facut chestia asta pentru ca nu avea rost sa scriu toate cele, nestiind ce fel de persoana sunt.
Sa fii iubita si fericita.

| iubesc a răspuns:

Mare dreptate ai in unele cazuri, insa fetele descrise de tine exista mai bine zis nu ai cautat-o tu indeajuns!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista,exista,stai linistit.
Nu poti avea o iubita cat ai bate din palme,dar continua sa fii asa cum esti. Din ceea ce ai scris,se vede ca esti un om bun. Nu schimba asta la tine,doar pentru ca ai suferit in trecut,datorita unei relatii esuate.
Exista fete care-si bat constant joc,care te umilesc,care se prefac ca te iubesc, care profita de bunatatea unui om, dar exista si fete care stiu sa iubeasca, sa daruiasca, sa respecte, sa NU profite si sa fie ''acolo'' chiar daca ai sau nu nevoie.

Poate trebuie doar sa astepti...va veni si momentul cand o vei intalni si N-O MAI LASA DIN BRATE ATUNCI! laughing

| belysa a răspuns:

Esti un scump ce pot sa ziclaughing.Mda in mare parte ai dreptate,dar sa stii ca esti un pic si prea critichappy. Vezi tu noi femeile suntem mai dificile de felhappy,si poate avem prea multe pretenti de la voi.Da cum ziceai si tu in ziua de azi,multe fete nu mai se gandesc la iubire,la sentimentul acela sincer de care toti avem nevoie,mai nou au nevoie de masini,cluburi de fite, haine scumpe si asa mai departe.Dar crede-ma cand i-si dau seama ca de fapt acest lucru este gresit, deja este prea tarziu sa mai dea inapoi, si daca o fac lumea deja le-au catalogat dupa ca atarehappy.In fine dragul meu cert este ca i-ti dau dreptate in mare parte, greu mai gasesti in ziua de azi o persoana pe placul tauhappy.Pup