| RAY a întrebat:

Este adevarat baieti ca cand vorbiti cu o fata aveti o speranta ca o sa aveti o relatie cu ea? pana la urma scopul cu care conversam cu sexul opus nu este oare a avea o speranta intr-o viitoare relatie cu ea?

8 răspunsuri:
| RAY explică:

Sincer sa fiu si eu am fantezi de astea, de asta am pus intrebarea asta, e normal daca si alti barbati simt la fel, pana la urma de ce conversam cu sexul opus? de ce ne pierdem timpul cu ele?

| LoveSleep a răspuns:

Speranța e pentru fraieri.
Dacă vreau să fiu cu ea, știu că o să fiu cu ea, nu sper.

Dar da, vorbim cu majoritatea "pentru o relație", iar ele vorbesc cu noi tot pentru o relație. Dacă ele sau noi ne dăm seama pe parcurs că nu mai vrem, asta e partea a doua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine sa-ti pastrezi speranta,"ca cand" ai speranta, ai un scop big grin

| 94Lucifer94 a răspuns:

Păi nu trebuie să vorbești cu o fată pentru a obține ceva în schimb, ci pur și simplu să-ți placă ție. Atât. Cât despre viitor, să nu sărim peste prezent cu mai mult de o zi sau o săptămână. Nu are rost să-ți faci speranțe prea mari, gen să te gândești la casă și copii.

| Kiwi74 a răspuns:

Nu.Depinde de fiecare mascul ce scop are cand vorbeste cu sexul opus.Eu spre exemplu nu am cautat niciodata o relatie..Am cautat si inca caut doar sex.

| RAY explică (pentru Kiwi74):

Totusi iubirea e o nevoie sociala, nu simti nevoia de a iubi?

| Kiwi74 a răspuns:

Fiecare individ simte nevoia de a iubi.E ceva firesc si natural.Eu nu caut o relatie din cauza ca ma simt captiv intr-un singur loc, dar asta nu inseamna ca nu iubesc.In multe cazuri intram intr-o relatie doar ca sa avem acel suport emotional, sa avem pe cineva care sa ne ajute in perioade grele.Totusi nu toate relatiile sunt la fel, la randul meu am fost implicat in cateva relatii dar nu pentru suport emotional, ci pentru ca am considerat ca femeia de langa mine merita tot efortul.De ceva timp caut doar sex pentru ca sunt la varsta la care vreau sa am cat mai multe experiente, asta ma face fericit.

| RAY explică (pentru Kiwi74):

Ai suferit din iubire?