| cllauditza a întrebat:

Este adevarat ce este pastila pentru avort spontan? cum se numeste mai exact?

Răspuns Câştigător
| Roo a răspuns:

Nu confunda avortul spontan cu avortul medicamentos sau chirurgical:) si da, exista pilula pentru avort RU-486 dar nu se cumpara din farmacii sau chestii de genul. avortul cu RU486 se face la medic si se face pana intr-a 49-a zi de sarcina. adica pana in 7 saptamani! uneori 9!
http://www.sfatulmedicului.ro/......cinii_1050 mai multe informatii :)

1 răspuns:
| Cattuzu a răspuns:

Am auzit si eu despre asa ceva, dar sigur sunt interzise prin lege, ori se dau doar cu reteta, oricum nu e indicat sa faci un asemenea avort, ar insemna o crima, si totusi cred ca sunt ilegalewinking