| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna avort spontan? Avort stiu ce inseamna, dar cum adica spontan?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Fara sa fii pregatita.Pe neasteptate.

| mona a răspuns:

Inseamna sa pierzi sarcina fara sa vrei[in multe cazuri se provoaca avorturi spontane prin leacuri babesti]

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Un avort accidental, fara voia ta. Poate fi in urma unui accident sau a unor probleme de sqanatate care nu permit ducerea sarcinii pana la termen.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Avortul spontan presupune pierderea unei sarcini fara a interveni medical in acest sens! adica din diferite motive cum ar fi: unele boli, utilizarea unor medicamente interzise femeilor insarcinate, socuri emotionale, cazaturi sau vatamari corporale, se pierde sarcina!
pur si simplu se porneste o hemoragie in urma careia se elimina embrionul daca nu se merge la timp la medic, pentru a se vedea daca se mai poate salva sarcina! oricum, orice problema de gen trebuie vazuta de un medic!

| EvaneSScence a răspuns:

Adica se declanseaza de la sine, fara sa intervina medicul.

| DianaIsHere123 a răspuns:

Ma nu intreba pe TPU...aici nu se intreaba orice..inca nu ai inteles asta?

| DarkBlood32 a răspuns (pentru DianaIsHere123):

Nici asta n-am voie sa intreb? Nu te puteai abtine sa nu raspunzi?