| carlaa11 a întrebat:

Este normal sa fac pentru prima oara dragoste la 15 ani?

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este normal să ai peste 18 ani și un minim de cunoștințe privind viața sexuală cu bune și cu rele, cere multă responsabilitate.
Mai copilărește!
Pa, pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ar TREBUI să mai AŞTEPŢI vreo 3 ani :)

Dacă îţi începi acum viaţa sexuală, evident că RISCURILE sunt mult mai MARI!

Principala cauză a CANCERULUI de col uterin este "debutul precoce al vieții sexuale" - vezi detalii la linkul :
http://ro.wikipedia.org/wiki/Cancer_de_col_uterin

http://www.sfatulmedicului.ro/......evreme_750

http://www.csid.ro/health/cancerul-de-col-uterin-2780272/

http://www.ginecologie.ro/......fault.aspx

Viaţa sexuală TREBUIE începută DUPĂ 18 anişori!

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Toate cele bune.

| corbulalbrosu a răspuns:

In acceptiunea generala nu este nici normala si nici recomandata inceperea vietii sexuale la o varsta ce este mult inferioara maturizarii. Nimeni nu poate trasa cu precizie o limita minima deoarece depinde in mare masura de dezvoltarea psihica si mentala dar in primul rand fizica a fiecaruia.

| neutrino a răspuns:

Daca acesta este visul, telul copilariei tale sa devii de pe acum femeie, atunci este ok, dar nu inainte de a te consulta si cu mama ta.

| Emilian65 a răspuns:

Sexul la 15 ani nu este recomandat nici pentru fete, nici pentru baieti.

| Fatamuntilor a răspuns:

NU, nu este normal!
Nu o sa tin teoria ca organismul tau nu este pregatit pentru asa ceva, dar tu crezi inceperea vietii sexuale e o,, competie''?

| Doub a răspuns:

Daca vrei sa ajungi pe centura, e foarte normal.winking

| minrest a răspuns:

Carla, ''normal'' este un termen greu de definit exact, pe care il evit. Nu este bine sa faci sex (nu dragoste, pentru ca nici nu ai cum sa faci dragoste la varsta asta) la 15 ani, jignind o pudoare care nici nu ti-a aparut. Deocamdata nici nu stii ce sunt si ce implica lucrurile astea, e inevitabil sa iti faci mult rau daca o vei face. O zi buna.

| ywar a răspuns:

Eu zic sa iti faci temele ca a inceput scoala! Daca ramai repetent sa vezi ce sex face profesoara cu tine...mamaaa.

| Lawliet14 a răspuns:

Nu.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sex oral. Sincera fara penetrarelaughing)

| Jasmina900 a răspuns:

Ba esti nebun? MAICATA STIE?>

| iubitor14 a răspuns:

Poti sa o faci cand doresti si crezi tu de cuviinta dar cu baiatul potrivit