| depression17 a întrebat:

Este normal sa nu imi doresc relatie serioasa, doar asa relatie la caterinca plictiseala?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca partenera ta ia in serios relatia, o poate afecta psihic.
De multe ori cand iei o relatie la misto, riști sa te obisnuiesti asa. Si nu vei sti cum sa procedezi atunci cand iti vei dori intr-adevar o relatie serioasă.

| depression17 explică (pentru darrio2007):

I-am dat ghosting unei tipe cu care am iesit de 2 ori, cand ma gandesc si acum ma apuca rasul, ea in mod clar ar fi vrut ceva serios, nu e normal ce am facut da tot mi se pare amuzant, am o singura viata pana la urma laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru depression17):

Viața ti-o faci singur, atunci cand depinde de tine. Poate fi mai grea sau mai usoara.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Când ești foarte tânăr e normal

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca-i normal, cand esti copil/adolescent iti doresti doar flirt si eventual sex, nu relatie serioasa.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu e normal.Ce cauti tu nu prea se numeste relatie ci altceva.Cel mai ok e sa spui ce doresti de la inceput, nu sa creada vreo fata ca vrei ceva serios si apoi sa o lasi pe seen.Doar pentru ca ai o viata nu inseamna ca trebuie sa fii un nesimtit egoist in tinerete asa cum sugereaza personajul anonim de mai sus. Daca totusi mergi pe acest drum, sper sa ai parte de acelasi tratament din partea fetelor cand vei dori ceva serios.In felul acesta vei realiza unde/cand ai gresit.

| anonim3247 a răspuns:

Este normal să faci asta până te însori.

| AdioTPU a răspuns:

Hmm, depinde. Daca și celălalt partener își dorește asemenea și nu se implica sentimental, afectiv atunci e ok dar daca el.ea dorește o relație serioasă iar tu una superficială atunci i-ai putea rani sentimentele, facand-o să sufere.