| DeniAndre1 a întrebat:

Este posibil sa ramai însărcinată după ovulație? Ovulația am avut-o pe 14, iar contactul sexual a fost pe 17. Am folosit prezervativ dar s-a rupt iar partenerul meu și-a dat drumul în prezervativ și posibil sa fi ajuns ceva spermă.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand trebuei sa fii 100% sigura ca ovulatia s-a produs in data de 14, adica sa-ti fii masurat temperatura bazala ca sa stii sigur ca s-a produs in acea zi.
Este de atfel cunoscut ca ovulul este gata de fecundare numai in ziua ovulatiei, pentru 24 de ore.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este posibil sa ramai gravida.

| Robert2526 a răspuns:

Cum de esti asa sigura ca ai avut ovulatia pe 14?

Posibil sa ramai insarcinata, normal ca este posibil.
Ar trebui sa invatati sa puneti prezervativul ala corect, ca de asta se rupe

| StefanIlAreMare a răspuns:

Pai cred ca o sa aflam peste cateva luni