| nicusor222 a întrebat:

Am avut contact sexual cu o fata.
Am folosit prezervativ, doar ca in el mi-am dat drumul puțin, după care am intrerupt o perioada mică (2 secunde).
Dar am continuat după...
E ceva rău dacă am făcut așa? Exista vreo șansa sa alunece sperma pe lângă el sau nu are treaba dacă nu s-a rupt?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Unul din motivele, dar si rostul si rolul pentru care este folosit prezervativul este si cel care ofera barbatului posibilitatea sa ejaculeze sperma in timpul actului sexual (in prezervativ) si pe urma sa mai aiba posibilitatea sa intretina in continuare actul sexual pana in momentul in care penisul isi pierde erectia atat de mult incat nu mai poate fi continuata penetrarea. In cazul in care marimea prezervativului folosit este cea potrivita grosimii penisului, in aceasta situatie prezervativul ramane fixat pe penis si dupa pierderea partiala a erectiei si practic sperma ejaculata nu poate sa treaca printre penis si prezervativ bine lipit de el si pe urma si pe sub inelul de cauciuc ingrosat existent la capatul prezervativului. Daca prezervativul ramane intreg, intact si bine fixat la terminarea actului sexual, se poate considera ca totul este sub control. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Stai linistit ca nu exista risc sa ramana gravida.

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu s-a rupt atunci nu ai de ce să îți faci griji.

| Frank51 a răspuns:

Nu iese din prezervativ, decat daca este cantitate foarte mare si face presiune prea mare, dar eu am vazut prezervative umplute si cu 10 litrii de apa, deci grijile sunt total inutile.

| Sofer a răspuns:

Nimic rau si niciun risc.

| ywar a răspuns:

Se topeste clar prezervativul pentru ca reactioneaza metaclorbetatul de sulf din sperma ta cu moleculele de oxigen liber care sunt in atmosfera. Este o reactie puternic exoterma - dar rezulta si un precipitat tetrasulfit de metazona de valenta 3.

| Simpatic a răspuns (pentru ywar):

Dexter tu era?