| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Eu am fost cu un baiat, dar m-am despartit de el pentru ca imi placea un coleg de-al lui, Dumy. In fine, am vorbit cu Dumy si ne-am intalnit, ne-am sarutat si intr-o seara ramanand singuri am inceput sa ne pipaim...(dar nu s-a intamplat nimic mai mult)hee hee. Noi ne inteleseseram sa nu afle colegii lui pentru ca ei ar fi ras de el ca sta cu mine. El mi-a zis ca nu stie daca ar vrea o relatie pentru ca e ultmiul an de liceu si vrea sa se concentreze pe invatat, sa ia bacuoh go on. La o zi dupa(noi eram ca si impreuna) nu m-a bagat deloc in seama la scoala si apoi mi-a dat sms ca nu putem fi impreuna pentru ca rad colegii lui de el si ca nu-i mai suporta si ca ii pare rau ca mi-a facut sperante. Eu recunosc ca am fost foarte suparata pe el, dar a doua zi i-am dat sms ca nu m-am suparat si ca m-am simtit bine cu el. El mi-a raspuns ca vrea sa ramanem amici si ca si el s-a simtit bine cu mine. Eu am crezut ca nu ma va mai baga in seama si ma resemnasem cu gandul ca pentru el a fost o simpla distractie, dar m-a surprins. A inceput sa ma bage in seama mereu(chiar daca erau colegii lui pe acolo), sa-mi zambeasca mereu etc. La sfarsitul la mesaje scrie mereu,, pup" si vorbim mult la telefon. I-am spus ca m-am impacat cu fostul meu prieten(lucru adevarat) si atunci parca a luat fochee hee. A inceput sa-mi zica mereu ca s-a simtit bine cu mine, ca se bucura enorm ca a fost cu mine chiar si pentru putin timp, ma invita in oras, imi vorbesteste cu draga, imi da mereu mesaje. Pur si simplu nu stiu ce sa fac.sad. Tin la prietenul meu de acum(chiar daca noi am stat despartiti 4luni de zile) dar parca ma gandesc non-stop la Dumy, dar mi-e teama sa-i dau o a doua sansa sa nu-mi faca la fel. Credeti ca vrea sa fie din nou cu mine sau ma pune la incercare? Pe prietenul meu nu-l cunoaste. Deci pls spuneti-va parerea. Funda:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie una dumy mi se pare un baiat care vrea sa`si bata joc de fete. el stie ca tu il placi si isi bate joc. eu zic sa ramai cu prietenul actual. dar acum faci ce vrei.si e foarte posibil sa se repeta istoria. eu cred ca tot ce vrea el sa faca este sa te desparta de prietenul tau. cand u te`ai despartit de el a inceput sa te respinga. si acum cand u te`ai impacat cu el vrea sa te cucereasca. eu in locul tau as incepe sa-l ignor. ai sa vezi ce reactii are.

7 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui explică:

Aaa... si am uitat: imi spune mereu "Nu se stie ce va fi. Poate vom fi din nou impreuna". El are 20ani(Dumy), iar eu 15. Si intr-o seara cand eram cu colegele a luat-o pe o fata in brate stiind ca-l vad eu(tipa il cam place). "relatia'' noastra a durut doar 3 zile.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Dumy asta mi se pare cam fustangiu
a observat ca il cam placi si isi bate joc de tine
parerea mea este sa nu strici relatia cu actualul pentru el ca e clar ca asta are in gand sa te desparti de actualul pentru el. acum faci ce vrei dar vezi sa nu-ti para rau mai tarziu.

Răspuns utilizator avertizat
| denysame a răspuns:

Buna. povestea ta este putin "ametita"...Depinde de tine, pe cine placi mai mult intre tipul respectiv cu care esti si DUMY.Ascultati inima!

| xBeatrice a răspuns:

Sfatul meu e sa ramai cu prietenul tau. dar incearca sa vorbesti si cu Dumy doar ca sa te simti tu mai bine.Gandeste-te ca daca s-a jenat cu tine.nu te merita? cui i-ar fi rusine cu persoana indragita? asta inseamna ca se indrageste pe el mai multoh go on si ca ii pasa mai mult de ce cred amicii lui.deci sa ramana cu eiwinking.
Ai grija ce alegeri faci.sa nu iti creezi rau singura.

| gigis a răspuns:

Daca tinea la tine, ar fi trebuit sa se mandreasca cu tine, sa va afisati in lume fara sa tina cont de cei din jurul lui( colegii lui) nu crezi? ramai cu iubitul tau de acum, celalalt nu te merita.

| Andrada_8216 a răspuns:

Dumy.nu merita.eu zic sa ramai cu pr tau happy