| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Am fost cu un tip(19 ani), el tinea la mine, dar eu nu simteam nimic pentru el asa ca ne-am despartit("relatia" asta a durat doar 5 zile, dar el s-a tinut mult dupa mine). Mai apoi mi-a placut un coleg de-al lui(20 ani) si fostul m-a ajutat intr-un fel sa fiu cu el(adica mi-a dat numarul lui de tel). Mi-am luat inima in dinti si i-am spus lui D.(prietenul fostului) ca il plac si a doua zi ne-am intalnit. Ne-am sarutat inca de la prima intalnire, dar el mi-a spus ca nu prea stie daca vrea sa fie cu mine pentru ca ar mai fi o fata care se tine dupa el si in plus nu prea ar vrea sa fie cu mine pentru ca toti colegii lui isi cam bat joc de mine. La o zi dupa asta parca "a uitat" ce a zis si am stat toata ziua impreuna si mi-a spus el ca fostul meu prieten mi-a zis ca daca reuseste el sa stea cu mine mai mult de o saptamana ii da orice fata vrea el si el a zis ca nu sta cu mine pentru un pariu. Ramasesem sa fim impreuna pe ascuns pentru ca are niste colegi teribil de prosti si eram sigura ca daca ar sti ca e cu mine ar rade de el si l-ar convinge sa ma paraseasca(ca cica sunt prea urata pentru el, ca sunt si prea cuminte pentru ca el e baiatul mai de cartier etc.). La o zi dupa ce ne-am simtit foarte bine si deja ne facuseram planuri pentru week-end mi-a dat el sms ca au aflat colegii lui si el nu mai suporta sa il bata toata ziua la cap ca de ce sta cu mine si ca ii pare rau daca m-a amagit, dar nu putem fi impreuna... Mi-a parut rau si chiar am plans pentru el chiar daca noi am fost decat 2 zile impreuna. A doua zi dupa ce m-am mai linistit i-am dat sms ca nu m-am suparat pe el si ca inteleg situatia si ca m-am simtit foarte bine cu el si mi-a raspuns ca vrea sa ramanem prieteni pentru ca si el s-a simtit grozav cu mine. I-am spus si eu ca vreau sa ramanem prieteni, dar eram mai mult ca sigura ca nu ma va mai baga el in seama pentru ca ar rade colegii de el:-s. Fostul meu prieten(cu care am ramas amica) mi-a spus ca el i-a r fi propus sa se culce cu mine in termen de o saptamana si el i-ar fi zis ca nu vrea el sa demonstreze cat de curva sunt eu(ideea e ca eu sunt virgina oricum) si ca el ar fi fost cu mine doar la misto nu ca m-ar fi placut. Poate ca as fi crezut ce mi-a zis fostul prieten dar acum D. se comporta frumos cu mine(ma saluta mereu chiar daca e cu toti baietii langa el, imi zambeste des, se uita mereu fix la mine, daca cineva incepe sa rada pe seama mea el se retrage si nu le da importanta-pe cand, atunci cand am fost cu el nici nu ma baga in seama si vb doar prin sms). Intrebarea mea e: cum sa procedez cu el sa aflu daca e adevarat ce zice el sau fostul prieten? si ce sa fac in continuare? sa-i dau vreun sms sau ce sa fac? sa vorbesc cu el cand il vad pe la scoala? Am inteles tot de la fostul pr\ieten ca s-a impacat cu o fata cu care ar fi fost el mai demult vreo 6luni. deci help!:*funda

Răspuns Câştigător
| Andreea_1440 a răspuns:

Interesanta poveste nu stiu ce sa iti zic ar trebuie sa iti vezi de viata ta si sa nu te mai complici in primul rand ala daca isi dorea o relatzie cu tine nu ii pasa de ceea ce zic altii eu asa cred si e corect daca voi 2 va iubiti ce mai conteaza ce zic altii sau ce cred importanti sunteti voi, cat despre fostul faza cu pariul nu stiu ce sa cred poate a zis si el asa ca sa nu fii cu tipu ala D, ar trebuie sa nu mai vb cu nici unu sa le dem ca nu esti asa cum zic ei si ca poate sunt baietii care tin la tine asa cum esti si vor sa fie cu tine idnfierent de ceea ce zic prietenii lor...stii cei al tau e pos deoparte si eu am trecut prin multe am fost cu unu 2 ani neam iubit si akuam nici sall nu ne mai zicek viata e grea dar trece o sa fii fericita, ai girja de tine si nu mai pune la suflet ce zic altii fiecare este frumos in fleu sau si sa stii ca sunt baietii sulfeltisti nu multi dar sunt care se uita la ceea ce este in interior nu al exterior sper sa intelegi ceva din asta nu toti sunt in stare sa aprecieze o fata oh go on :*

4 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ce rost mai are sa aflii despre presupusul pariu... n-ai avea ce face!

Oricum, din toata faza asta tu ai iesit cea mai sifonata, caci nu iti dai seama cand te iau toti la misto si isi bat joc de tine.

Baietasul de cartier cel mai probabil a stat cu tine ca sa aiba de cine rade cu prietenii lui, poate chiar sa o faca cu tine numai de dragul lelii!

Esti foarte imatura...si cam usuratica la unele faze!

Ai grija!

| marsy a răspuns:

Wow! este interesant ce spui. si imi pare rau ca dai importanta acestor doi nerusinati! Probabil tu nu esti pn ei... si ei nu sint pn tine, sint niste needucati! sint de cartier, fac pariuri pe fete. Draga mea eu sint sigura ca esti un inger, dar nu te lasa prada lor! De acum inainte fii indiferenta, nu privi in partea lor! O sa vezi ca ei se vor simti naspa! Pentru a fi fericita nu trebuie sa privesti in trecut! esi cu prietenele, gaseste-ti un job si viata contiunua! Suucese mari!

| kittysor a răspuns:

Frumoasa povestioara!
In primul rand ceea ce numesti tu "relatie" de 2 sau 5 zile este de fapt o idila!
Raspunsul meu nu o sa te multumeasca dar iti zic sincer sa-i lasi in pace pe amandoi! Si pe cel cu care ai stat 5zile si pe cel de 2 zile!
Nu este deloc bine sa insisti pe langa un barbat care intr-un fel ti-a dat papucii!
Gasaste-ti altul, ai de unde alege!
Bafta!

| koryn87 a răspuns:

Scurt pe doi:baietii astia doi isi bat joc de tine, iar tu ai prea putin respect pentru tine. Sfat:gaseste-ti un baiat care sa te merite, sa se comporte frumos cu tine, sa te pretuiasca asa cum esti.Meriti mai mult!