| iAngel a întrebat:

Eu cateodata intru intr-o stare naspa de depresie cred. din cauza urmatoare. sunt intr-o relatie cu prietena mea de aproximativ 3 luni, ne iubim reciproc foarte mult, cand suntem impreuna suntem cei mai fericiti, traim clipe de vis alaturi unul de celalalt, niciodata nu voi uita o secunda petrecuta alaturi de ea, problema este ca eu, cateodata, ii dau mesaje pe telefon, sau o sun, vorbim si cateodata spune ca ma suna peste 2-3 min si trec si 3 ore si ea tot nu ma suna, si noi in fiecare seara vorbim, si imi spune ca isi cere scuze ca nu m-a sunat ca a avut treaba. dar nu stiu ce sa cred. stiu de la fratele si mama ei ca ea are treaba acasa. dar macar ar putea sa imi dea un sms sa imi spuna ca vorbim seara, sa nu ma faca sa astept asa. credeti ca ma iubeste. simt ca ma uita cateodata. Daca ajuta cu ceva este din zodia pesti

9 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Tot timpul tau e full de atentia fetei astia.Ti se pare bine? Ca nu prea e.
Adica n-ai alta preocupare in momentele alea, si scena e cam asa...Inchide,trec 2 minute, deja astepti sa sune.Trec 3, te incearca gandu ca s-ar putea sa n-o faca.Trec 4,5, 6,10, 15, si acum intrii in starea aia si gandesti"iar m-a uitat".Dupa juma de ora deja esti cu nervii la pamant si dispozitia stricataa...
Te afecteaza prea mult,si gandetsi prea mult la o singura tamenie="nu ma iubeste,nu-i pasa,nu-i e dor de mine,nu vrea sa m-auda,n-are chef de minesad".Cand fata poate sa aiba treaba,sau poate sa i se strice dispozitia-,sa ii vina o nevoie din aia de a sta linistita sau sa faca altceva ce-i place.
Nu mai lasa loc... emotiilor alroa dupa ce inchide ca te va suna peste x timp. ocupa-ti-l cu altceva,asteapta-te si la varianta ca s-ar putea sa n-o faca,dar si mai bine, fa cumva si nu mai fi asa de afectat, gandeste.

| iAngel explică (pentru Libelle):

Azi am vb cu ea si am aflat ca a fost asa aproape de casa mea(ca sta la vreo 10km de mine) si a fost aproape ca a fost la o prietena de a ei si nici macar nu m-a sunat sa imi spuna ca e langa mine si daca pot sa o vad. deci sa sa zic. nici macar nu s-a gandit la mine in acea clipa, ea a spus ca a stat 4 minute, si i-am spus care e problema? si 1minut daca stateam langa ea pe ziua de astazi, ma simteam mai bine, nu o inteleg deloc, cateodata ma uit efectiv

| Raluucaa1229 a răspuns (pentru iAngel):

Aici urat din partea ei.incearca sa ii vezi reactia daca te indepartezi de ea.sau o discutie libera fara tipete.sau nervi.

| Libelle a răspuns (pentru iAngel):

Fata e mai realista, judeca lucrurile, probabil asa face si in legatura cu voi doi ca...cuplu.Tu vrei iubirea aia care viseaza, dependenta.Consideri ca voi trebuie sa tineti non stop o legatura, ca ea trebuie sa fie mereu cu gandul la tine cum esti tu la ea.Esti mai implicat, si o sa suferi aiurea din cauza asta, o sa faci o obsesie din faptul ca consideri ca nu-i echilbiru intre sentimentele din ambele parti.

| iAngel explică (pentru Raluucaa1229):

Da dar daca ii spun asta o sa se simta prost si nu imi place sa o vad suparata. se acuza pe urma tot timpul ca e o proasta ca nu m-a sunat, ea a fost cu fratele ei cu masina la prietena fratelui ei ca era in trecere, si a stat a zis ea 4 minute, dar i-am spus ca vroiam si eu sa o vad atat, ca daca o sun sa ii spun ca, chiar tineam asa de mult si ca sunt suparat ca nu am vazut-o, se va face proasta si se va intrista. nu o inteleg. cum sa ma comport cu ea. ca daca incerc sa fiu mai indiferent, mai rece sa o indepartez putin, imediat isi da seama si imi atrage atentia

| Raluucaa1229 a răspuns (pentru iAngel):

Da pai poti sa ii spui ca ea te face sa te indepartezi.nu neaparat ca nu te-a sunat in timpul promis doar ca, era in trecere la prietena respectiva renunta la prietena ei sa o vada si cele 4 min ti le acorda tie, si cu prietena respectiva putea sa vorbeasca la telefon pentru ca intre fete va fi tot timpul ceva de discutat, si ii poti spune ca tu nu vrei sa o vezi suparata sau ca se acuza doar ca vrei sa ii atragi atentia ca altadata sa nu se mai intample asa!:*

| Raluucaa1229 a răspuns:

Da e foarte urat ca un baiat sa preseze fata in felul asta.te gandesti ca spune ca te suna in 2-3 min ca poate vrea sa stea cu o prietena.ca vrea sa faca altceva decat sa stea atat de des cu tine la telefon.si daca nu se tine de cuvant este pentru ca tu sa iti dai seama ca nu se simte in largul ei vorbind asa de mult.asta nu inseamna ca nu te iubeste.conteaza ce se intampla cand sunteti fata in fatabatting eyelashes mai mult:* bafta

| BubblesDoubleS a răspuns:

O relatie nu se bazeaza pe zodiac.
Chiar ar trebui sa te gandesti la faptul ca poate chiar nu are timp sau iti tine telefonul pe silent ca atunci cand o suni sa nu auda altcineva din casa sa-o vada apelurile mesajele etc.
Nu cred ca nu ar vrea sa vorbeasca cu tine daca te iubeste, cand va vedeti vorbeste cu ea spune-i ce te macina si poate ve-ti rezolva ceva. Iar daca ea nu o sa poata...inetlege-o daca tii la ea.

| gerrardbv a răspuns:

Frate,nu o mai presa asa,lasa-i si ei timp sa mai stea nu stiu,nu singura,dar daca tu o vei suna in continuu si ii vei trimite mesaje,si ve-ti vorbii toata ziua pe mess,sau stiu eu,nu o sa faceti nimic,o sa se plictiseasca repede de tine,stiu ca vrei sa vorbesti cu ea si sa fii langa ea in fiecare moment,dar nu se poate,mai rarut e mai dragutbatting eyelashes, crede-mahappy. Sper ca te-am ajutat, multa bafta!happy