| anonim_4396 a întrebat:

Eu inainte eram foarte indiferenta intr-o relatie. Nu imi pasa deloc unde merge prietenul meu, ce face, cu cine este. Stiu ca nu faceam bine, dar asta e. Desi eram asa, prietenul tot timpul ma cauta sa vada ce fac, si Doamne mare era gelozialaughing. Acum sunt cu un baiat de 4 luni jumate. De o luna incoace, parca am innebunit. Tot timpul sa il caut, sa vad ce face. Si incerc din sa fiu din nou indiferenta, caci nu vreau sa pun suflet prea mult si dupa aia sa sufar ca proasta. Dar cu el este altfel... M-a schimbat foarte mult. De gelozie ce sa mai zic. Sunt din cale-afara de geloasa. Bine, am si de ce. Ce se intampla cu mine? Prietenele mele imi spun si ele ca nu ma recunosc, toata ziua cu telefonul in mana. Si imi mai spun ca sunt indragostita, oare asta sa fie problema mea?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai degraba nu esti indragostita, fiindac atunci cand iubesti cu adevarat, iti respecti partenerul si nu il poti banui de infidelitate sau controla (ti-ar fi rusine).

| Alina_9354 a răspuns:

Pai daca deja esti geloasa e clar ca nu iti e indiferent! Cat ai vrut tu sa nu te implici ca sa nu suferi uite unde ai ajuns...iti ocupi tot timpul sunandu-l si verificandu-l! Cand stai cu prietenele tale nu-l mai suna, nu vb numai de el ca o sa se plictiseasca si elewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da cum de te-ai sch asa dintr-o data?