| deea_4838 a întrebat:

Eu si biatul pe care il plac suntem destul de buni priteni imi da tot felul de semane ca mar placea (se uita in ochi mei zambeste azi cand vroiam sa intru in scoala se tinea la usa si pana nu m-am uita in ochi lui nu m-a lasat sa plec mereu imi ia aprareaimi face complimente )azi cand eram afara el juca tenis de masa cu doamna profesora de istorie a batut-oeu nu jucasem niciodata si i-am zis sa ma invete si pe mine si a venit profa si ma invatat si jucam si el statea langa mine si cand a plecat si s-a pus langa profa eu incepusem sa joc prost da zice el'cum plecai eu de langa tine gata nu mai joci bine iti port noroc si colegi ziceau ca nu ma pricep sai las pe ei si el le tot zicvea sa ma lase in pace ca pote vor bataie "dupa am jucat cu profa mai zis sa joc si cu el se tot uita la mine zambea incerca sa piarda ca sa castig eu imi zicea ca ma pricep tot felul de complimente apoi eu m-am dus la ora si neam mai intalinit prin pauze si m-am dus cu colege unde juca el tenis si tot asa cand se uita la mine zambea si am tot privea mi-a zis si cel mai bun prieten ca ma place dar nu sunt sigura si chiar de mar place ce sa fac sa ii arat ca il plac sau ce sa ii zic cum sa ma comport cu el vreau sa ma combin cu el? cum ce sa fac? ce sa ii zic? ajutor dau funda si vot.

Răspuns Câştigător
| katycc a răspuns:

Da ar trebui sa-i arati si u ca simti ceva pentru el.fi naturala si arata-i si u ca il placi prin metodele lui.prinde si u un moment cand sunteti singuri si vorveste cu el despre sentimentele pe care le aveti unul fata de celalalt.un mic pupic la plecare il va surprinde si impresiona placut cred eu
succes!

4 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Te place!:X arata-i si tu ca simti la fel ca el. zambeste-i si tu, zambetul este foarte fermecator la o fata, pun pariu ca si zambetul lui te-a fermecat si ochii de asemenea:Xflirteaza cu el, incearca sa te apropii de el cat mai mult posibil si apoi cand sunteti singurei da-i un pup pe obraz de inceput sa vezi reactia lui, daca ii place stii ce sa facismug Un mic sarut pe buze si dupa tot asabig grin Eu spun ca daca iti i-a apararea si iti zambeste tie mereu, tine la tine te ajuta, chiar te place cu adevarat si se comporta cu tine ca un gentelman, nu pierde sansa asta :X incepe sa-i arati ca si tu esti atrasa de el.happy

| goldheart a răspuns:

Buna! Eu cred ca ar trebui sa fii directa si sa-l inviti la un suc sau la o plimbare prin parc ori la un film si vezi ce zice. Apoi, ii poti marturisi sentimentele si ca vrei sa stai cu el. Daca el te place cu adevarat, sigur va accepta sa fie iubytul tau.Asa ca mult curaj! a-go-go! :* Fundita?

| NobodyUnderstandMe a răspuns:

Deea...e clar ca te place.E chiar evident,dar sti cum e: Tu vezi cand alti baieti le plac pe prietenle tale,dar cand cineva te place pe tine, nu vezi.E absolut normal! Si mie mi s-a intamplat sa nu imi dau seama ca un baiat ma place, si cand am realizat a fost deja prea tarziu.Se mutase la alta scoala, iar noi nici macar nu stateam in acelasi cartier:-big grin<
funda?:Xx

| NobodyUnderstandMe a răspuns:

Scuze pentru raspunsul anterior,doar ca sincer nu stiu ce s-a itnamplat de nu mi-a luat tot ce am zis.
Deci sa continui laughing
Cand am aflat ca s-a mutat am fost profund dezamagita,si crede'ma ca nu vrei sa treci prin asta.
Cand il prinzi singura, vorbeste cu el despre muzica, orice.Invita'l aff,glumiti, radeti, iar la sfarsit spune-i ca te'ai simtit foarte bine in compania lui si e o persoana care te face sa te simti mai bine.Suna siropos, dar merita :Xx.Iar la sfarsit poti chiar sa il saruti.Va fi profund impresionat si daca cumva i'a placut, o sa te caute el.
Sper sa te ajute and take care! big hug
scuze pentru greseala cu cele doua comentariihappy