| Vitalyz a întrebat:

Eu si iubita mea am facut baie impreuna si am intretinut si relatii sexuale in cada.Intrebarea mea este daca ar putea ramane insarcinata daca am facut-o neprotejat in apa si m-am terminat in ea, am repetat lucrul asta de vreo 3 ori ( ea are 16 ani si era virgina ). Exista vreun risc sa ramana insarcinata? De fiecare data cand am facut-o a fost neprotejat dar era in apa, o singura data a fost in pat.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu conteaza abwsolut deloc unde o faceti, riscul de sarcina este egal fie ca sunteti in pat, in cada, pe masa, pe podea sau in orice loc va vine in cap

| Violleta2022 a răspuns:

BIneinteles ca poate ramane insarcinata, atata vreme cat ai avut sex neprotejat cu ea, indiferent ca ati facut-o in pat, in apa, pe scara blocului, sau pe luna.
Singura conditie fiind ca fata sa fie in perioada fetila.

| sierra1 a răspuns:

Nu da fundă! dă in bobi să nu fi fericitul tată in urma escapadei. Poate rămâne insărcinată!

| mihai69 a răspuns:

Dacă era în perioada fertilă, desigur că poate să rămână gravidă!
Felicitări! Pentru numele copilului, să pui tot pe TPU întrebarea, da?

| Vitalyz explică (pentru mihai69):

A spus ca au trecut 17 zile de la ciclu, era sau nu in perioada fertila?

| mihai69 a răspuns (pentru Vitalyz):

Depinde de lungimea acestuia și dacă e sau nu regulat. În plus, contează când consideră ea prima zi a ciclului (corect = cea în care începe sângerarea).
Teoretic, era pe finalul perioadei fertile, deci e posibil să aveți un bebeluș.

| Vitalyz explică (pentru mihai69):

Deci cineva mi-a spus ca ma pot termina linistit in ea daca trece de 12 zile, si acum aflu asta.Ce imi recomanzi sa fac?

| Emilian65 a răspuns:

Da, poate ramane gravida.

| KarinaLee6 a răspuns:

Da, poate rămâne însărcinată!