| Pupily92 a întrebat:

Eu si iubitul meu facem sex protejat (prezervativ). ultima data a fost pe 17 ianuarie la 3 zile dupa ciclu...trebuia sa-mi vina pe 11 februarie... dar pauza, cu toate ca simptomele unei noi mentruatii le am:sanii ma dor, sfarcurile-mi sunt umflate, fata mi s-a umplut de cosuri.eu cred ca e o dereglare hormonala, deoarece de la un timp imi venea ciclul din 2 in 2 saptamani. care ar putea fi cauza intarzierii ciclului? sad mentionjez ca e prima data cand imi intarzie ciclul mai mult de 3 zile, si nici "accidente" cu prezervativul nu am avut.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai probabil este o dereglare hormonala. Ar trebui sa te duci cat mai repede la ginecologul care te consulta de obicei (eventual dupa menstraa daca pana luni apare sangerarea, daca nu, luni du-te la medic)> Oricum, nu e deloc in regula, mai ales ca ai un sindrom premenstrual atat de accentuat.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Consumă ceai de crețișoară cu coada șoricelului pentru o reglare hormonală naturală!
În corpul tău este o explozie care trebuie să iasă la suprafață!
Ca să fie o sarcină trebuie să ai o întârziere de până la 10 zile față de data presupusei menstre.
Sănătate.
Pa, pa.

| christinebubu a răspuns:

E posibil sa fie o dereglare.
asteapta pana in a 7a zi de intarziere a ciclului, si fa un test cu prima urina de dimineata
daca e negativ, repeta-l dupa 3 zile.
bafta

| Pupily92 explică:

Pai si cum sa fiu insarcinata daca am facut-o cu prezervativ? niciodata nu am facut-o fara happy si nici "accidente" nu am avut happy