| AnabelGeo a întrebat:

Eu si prietenul meu avem 2 ani de relatie si in tot acest timp am facut sex neprotejat, cu toate acestea nu s.a intamplat nimic. DE CE? El spune ca sa stau linistita, ca nu lasa sa se intample ceva, adica el cand simte ca se termina se retrage la timp...

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Intro astfel de situatie pot exista 2 explicatii plauzibile si anume; 1. ) prietenul tau are suficienta experienta sexuala, dar mai ales este capabil sa-si coordoneze si controleze ejacularea care se produce doar in momentul in care doreste el sa se produca si din acest motiv nu apar "scapari" accidentale de sperma in timpul intretinerii sexului poate si datorita faptului ca in situatia voastra deja este vorba de o excitatie moderata, sau 2.) este posibil ca unul dintre voi doi sau ambii sa fiti infertili. Este unanim acceptata convingerea ca in cadrul unui cuplu care practica sexul neprotejat un semn ca ar putea fi vorba de infertilitate este lipsa oricarei situatii de graviditate intro perioada atat de lunga de timp. O problema privind fertilitate poate aparea la oricare dintre voi, la tine sau la partenerul tau, ori chiar la amandoi. Doar niste analize adecvate ar putea elimina o astfel de suspiciune. Insa in alta ordine de idei oricare ar fi varianta corecta, adevarata, probabil ca voi sunteti cat se poate de bucurosi/fericiti ca puteti intretine sex "virgin" deoarece deocamdata nu doriti sa procreati sau sa deveniti parinti. Multa sanatate!

| raluk27 a răspuns:

Trebuie sa fii maximum de inconștienta sa te lasi in baza altuia si sa nu ai habar ce se întâmplă cu corpul tau. Te joci cu focul si la un moment dat o sa te arzi.