| MadalinaAFlorian a întrebat:

Ati facut vreodata neprotejat? daca da, cat timp? si sa nu se fi intamplat nimic

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea, cat timp nu esti pregatita sa cresti un copil, orice contact sexual neprotejat este un mare risc.
Ca sa-ti raspund la intrebare, fac sex neprotejat de multi ani si am si doi copii, un baiat de 21 de ani si o fetita care in curand va implini 11 ani.
Tu nu-ti cunosti organismul si nici organismul partenerului tau,asa ca nu cred c-ar fi bine sa risti.
Trecand peste faptul ca poti avea parte inclusiv de o ovulatie spontana, partenerul tau are lichidul preejaculator pe care nu-l poate controla, orice ar face.
Acest lichid nu contine spermatozoizi, dar ii transporta pe cei pe care ii intalneste pe gland, de la ejacularile anterioare.Si pot fi cateva sute de mii... unul tot scapa viu si intreg, risti?
Nu-ti imagina ca-mi face placere sa citesc despre sarcini neasteptate si fete cu vietile distruse la varste mici, asta e motivul pentru care incercam sa prevenim aici orice accident si intamplare nefericita.Nimeni n-o sa-ti spuna "fa sex neprotejat,nu ti se va intampla nimic",pentru ca o sa ti se intample.
Daca nu azi,maine,daca nu cu el,cu altul,dar neprevazutul nu are programare.
De-asta toata lumea incearca sa va arate primejdiile la care va expuneti, facand sex neprotejat.
Si, stii, din ceea ce se poate intampla in urma unui contact sexual neprotejat, o sarcina este cel mai putin lucru...stii cate mesaje imi vin pe zi cu intrebarea "mi-a intarziat menstruatia, sunt insarcinata?", dar si mai multe cu fete sau baieti bolnavi, molipsiti cu boli de transmisie sexuala?
Copii tineri, fete care au facut sex pentru prima oara in viata lor s-au imbolnavit si vor purta boala o viata intreaga...de ce?
Pentru o clipa de nepasare, de neatentie?
Nu tii la tine, nu te iubesti, nu vrei sa ai copii si tu si sa-i vezi crescand?
O viata normala si frumoasa nu se obtine cu bravada si inconstienta.
Sa ai grija de tine, ca nimeni altcineva nu are!

16 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Nu s-a intamplat nimic fiindca scotea la timp inainte sa termine. si aveam incredere in el. inca am happy

| MadalinaAFlorian explică (pentru Amelya02):

Iui pai asa ii de fapt, pe mine ma enerveaza lumea aici pe TPU cum tot spun ca ramai si daca faceti neprotejat vreo 30 de secunde asa...si eu am incredere in iubitul meu si am facut deja de 2 ori neprotejat doar vreo 3 minute. atata ca ma tem putin.

| Amelya02 a răspuns (pentru MadalinaAFlorian):

Lumea de aici vrea doar sa te sperie ca sa folosesti prezervativul, spunandu-ti ca lichidul acela pe care il elimina baietii contin spermatozoizi. insa nu este adevarat!
Asa cum, la excitare fetele elimina un lichid care are rolul sa lubrifieze, asa se intampla si la el.
Nu conteaza cat timp dureaza, poate sa fie si 1 -2 ore, nu ai de ca sa iti faci griji daca el simte cand ii vine sa ejaculeze!
Unii de-aici zic doar povesti, dar experienta bate intotdeauna.

| sofisis a răspuns (pentru Amelya02):

Acel lichid contine spermatozoizi doar ca in cantitate mai mica si nu sunt atat de potenti. Avand in vedere ca barbatii cam ejaculeaza zilnic sau cel putin la 2 zile, e putin probabil sa gasesti multi la care canalul sa fie sperm free total. Deci exista riscuri.

| Danysan a răspuns (pentru Amelya02):

Stai tu calma ca degeaba ai facut-o de atatea ori ca nu prea esti Informata.Lichidul Preejaculator apare Indiferent de cat te abtii. Poti sa nici nu simti si sa apara in monetu un care el te Penetreaza de le excitare.Insa de ce nu ai avut Probleme pana acum de la el.Ca sa iti Faca Probleme Lichidul Preejaculator trebuie sa contina Sperma, pentru ca de fapt el nu are in compozitie asta cand e produs, dar daca Iubitu tau s-a masturbat inainte de a face asta cu cel Putin 2 Zile e Posibil sa fi ramas pe tractul Urinar Sperma care sa fie luata de Lichid.La tine avand o Viata Sexuala activa e logic ca nu sta sa se masturbeze asa ca nu are de unde acel Lichid sa ia Sperma. Aici ai tu de castigat ca sa fiu mai expilcit dar ce te faci cu fetele care o fac cu Baieti care s-au masturbat cu 3 ore Inainte de a face sex. Uite cum sta treaba si nu mai incerca sa Influnetezi ca nu se poate.Se poate dar depinde de ce ti-am spus mai sus.Fa-o cu Protectie mai Bine.

| Danysan a răspuns (pentru MadalinaAFlorian):

Citeste ce am scris mai sus.

| eucumine010 a răspuns:

De parca o sarcina nedorita ar fi singura problema cu sexul neprotejat. BTS

| shadow72 a răspuns:

Am facut, nu s-a intamplat nimic

| RAY a răspuns:

Eu nu va inteleg nici daca as vrea sincer, daca esti intro relatie imi imagine ca sti cei aia pai te gandesti si la copii nu, ca doar nu aveti avenuturi asa de lunga perioada in fine nu spun sa faci copii, exista pastile anticeptionle le poti folosi in liniste le folosesc multe femei, apropo doar 48 de ore poti ramane gravida intr-un ciclu de 28 de zile, unde mai pun ca multi spermatoz mor vreo 80 la suta in vagin, numai vb de multe avorturi spontane uni isi imagineaza ca e asa usor sa faci copii e un proces complex

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

5 ani nu s-a intamplat nimic, acum am 3 copii si continuam de 2 ani, desi eu mai vreau un bebe

| Danysan a răspuns:

Asta cu Neprotejatu e ca si cum ai sta in bataia glontelor. Pana la urma te loveste unu.Fa-o Protejat ca nu e asa de Incomod tinand cont de ce se poate Intampla daca ramai.Categoric sunt baieti si fete care o fac fara si pot Spune ca se Simte tare Placut poate chair foarte Bine dar Intotdeuna dupa asta devii agitat si astepti sa ii vina Ciclu chair daca stii ca nu ti-ai dat drumu. Intotdeuna e Periculos sa faci fara.

| sensualus a răspuns:

Pai fa un casting inainte, sa vezi care i mai atent

Răspuns utilizator avertizat
| SebastianCMT a răspuns:

Depinde... Pentru ca daca faci neprotejat chiar daca nu isi da drumu in tine penisul barbatului elimina un lichid lubrifiator care poate contine spermatozoizi intr-o masa foarte mica. Cel mai bine e sa faci protejat dar daca vrei neprotejat ia un anticonceptional. Si referitor la cat timp... cat vrie tu si cat il poate tine pe el.

| Chrischan a răspuns:

Da doar daca ala are experienta in asa ceva sau e actor porno

| deyudeyu a răspuns:

Da...de mai multe ori. Ideea e ca trebuie sa ai incredere in partener, iar partenerul sa stie ce face. Trebuie sa recunosc ca daca as face.o cu cineva relativ tanar(pana in 22-23 ani) nu as accepta fara prezervativ