| bluesky a întrebat:

Eu sufar ca ne-am despartit iar el sufera ca eu sufar din cauza lui!sad
Ajutati-ma va rog! Cum pot sa il ajut, sa nu mai fie trist si sa fim amici? Prefer sa sufar eu si el sa fie fericit, pentru ca il iubesc si merita asta, chiar daca ma va durea enorm!crying
Deci va rog sa imi spuneti ce sa fac, cum sa il inveselesc, ce sa ii spun?
Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| simoSTAR a răspuns:

Mi se pare o ironie sa spui ca preferi sa suferi tu numai ca el sa fie fericit. tu suferi pentru ca il iubesti, iar el nu sufera.ca daca suferea va impacati... poate ii este mila de tine. spui ca vr sa fie fericit chiar daca te va durea enorm...vezi? in momentul in care el ar fi fericit nu o sa te gandesti decat la faptul ca tu plangi si el se distreaza si nu iti va conveni situatia... cel mai bine ar fi sa iesi cu prietenii, du-te in club distreaza-te, fa orice iti ocupa putin timp pana cand timpul le va rezolva pe toate.

4 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Atata vreme cat tu continui sa il iubesti nu ve-ti putea fi amici. Fa o pauza, pune-ti ordine in sentimente, nu forta lucrurile. Ceea ce faci acum este prelungirea suferintei, practic nu accepti situatia.Viata nu se termina cu el!

| hândel a răspuns:

rolling on the floor Mi-a trebuit un moment de procesare, caci dezordinea cuvintelor tale m-a naucit. Daca vrei asa mult sa nu-l mai vezi suferind pentru. tine, atunci nu-i mai arata ca suferi, arata-i zambete, serenitate, fa-l sa vada ca accepti despartirea. Eu inteleg caci el a propus despartirea, probabil pe fondul incopabilitatii dintre voi, deci nu-i da motive sa banuie ca suferi de pe urma despartirii.

| copilu a răspuns:

Buna daca am inteles eu bine nu mai sunteti impreuna si suferiti unul dupa celalalt.nasol... dar cel mai simplu lucru e sa va impacati si atunci nu mai sufera nimeni asta il va inveseli si pe el si pe tine daca spui ca il iubesti...bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce te gandesti tot la el?! Sa fie el fericit...
Gandeste-te la tine. tu contezi.Cand a luat decizia probabil s-a gandit ca o sa suferi dar asta nu l-a facut sa se razgandeasca.Motivele le stiti voi, nu-l critic doar ca e egoism din partea lui sa te faca pe tine sa te simti vinovata ca sufera el.Nu ar trebui sa fie trist. a facut ce si-a dorit, acum sa suporte consecintele. El sa lupte pentru prietenia voastra. daca isi doreste.nu sa para o victima.Si din experienta iti spun ca nu poti sa ramai amica cu un fost prieten.mai ales cand tu simti ceva mai mult.