| robyrdv a întrebat:

Eu sunt un copil de 13 ani nu pot sa zic ca sunt destul de mare pentru a pune intrebari din astea dar m-am indragostit de o prietena din grupul meu ce o conduc seara acasa fiindca ei e frica sa mearga singura anul trecut am facut la fel cu alta fata dar ea avea alt caracter nu stiu cum sa o fac sa ma place ma crede un prieten bun un baiat ce stie sa aprecieze o fata dar cand vine vorba de placut eu sunt prietenul bun ea nu stie ca o placvream sa-i spun sunt timid si asta ma face sa fiu dragut pentru ea e genul de fata desteapta si de gasca delicata frumoasa fara fite si figuri sa fim seriosi toti se indragostesc la varsta mea eu sunt genul de baiat amuzant de gasca note medii si timid cand vn vorba de fete. ajutati-ma va rog caci este greu sa ai sentimentul ala si sa nul poti impartasi la varsta mea

Răspuns Câştigător
| BulgarMic a răspuns:

Daca zici ca o conduci in fiecare seara acasa si sunteti doar voi 2...
Cand ajungeti la ea, inainte sa intre in casa ai pute-a s-o intrebi daca i place de tine ca prieten, nu doar ca amic.
Si cred ca ar fi mai bine sa-ti exprimi sentimentele fata de toate persoanele altfel risti sa fi inteles gresit.
Spune-i ce simti pentru ea, poate ca si ea simte la fel pentru tine dar poate are aceeasi problema ca si tine.
Poate si ea e timida cand e vorba de relatii.
Totusi, tu esti baiatul, tu trebuie sa-i ceri "prietenia".
Cam atat am avut de spus.
Bafta.
Sper sa iasa bine pentru tine.
Mult noroc cu fata aceea.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da de unde stii tu cum e la alte varste de zici mereu ca asa este la varsta ta. citeste o carte sau uita-te la un film daca te plictisesti asa de tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi place de un baiat, si stie ca il plac. Poti sa-i spui pe mess fetei, si eu sunt pic timida. Daca sunteti fata in fata e mai greu, nu stiu... e asa, un sentiment... Ideea e ca daca nu va fi langa tine cand ii spui va fi mai usor

| rockmeout a răspuns:

De ce sa nu-l poti impartasi? Nu e nici o rusine.Toti ne indragostim, incepand de la 13 ani,sau chiar mai repede. Daca vrei sa spui cuiva,vorbeste cu un prieten in care ai incredere. Eventual, daca o iubesti pe fata aia, spune-i, caci daca nu-i vei arata nici un sentiment, risti sa ti-o fure altul.Nu trebuie sa-ti fie rusine sa-i spui ce simti.happy