| adelaaa a întrebat:

Eu vorbesc cu un baiat pe mesenger la inceput am fost prieteni iar el a inceput sa ma placa iar eu pe el si ne iubim ¿dar as vrea sa-mi spuneti cum as putea sa-mi dau seama caci el ma iubeste cu adevarat?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ai cum sa-ti dai seama pe YM. Relatiile adevarat nu se intemeiaza strict pe YM. Inainte de a putea spune ca va iubiti trebuie sa va cunoasteti personal, sa aveti o relatie de cateva luni reala, nu discutii pe YM. YM poate fi folosit de cupluri pentru a comunica la distanta, dar sincer putine relatii infiripate pe YM au supravietuit in viata reala.

cami
| cami a răspuns:

Adela. o sa mai cresti. De la tastatura poti sa spuuuui muuuulte.
Daca eu (un presupus baiat) iti zic tie :
"Ma numesc Body, si am 14 ani. Tata-i director la ING, iar mama patroneasa la magazinul din colt. Am un Lamborghini alb, ce zici, te fac o tura cu masina? :>. Merg des prin cluburi de fite 8-|, ma imbrac numai la Armani, am un lant la gat de 3 kile, si-un ghiul de 14 karate,... Ce zici te interesez? :> "
Da' in realitate uite cine sunt :
http://www.mytempt.com/poze/99/496130.jpg Internetu' asta.

| cioko19 a răspuns:

Poate doar il placi. dar nu aveti cum sa va iubiti doar pe YMessenger.
Ca sa iubesti o persoana.prima data trebuie sa o vezi Livehappy. sa fiti impreuna cateva luni. iar dupa aceea vine iubirea de la sine.nu asa pe internet. Asta este doar simpatie. Probabil sunteti si mai micuti acum.
(OffT: Mor de ras de la raspunsul lui Aminadab laughing) )
succeshappy

| yuli10 a răspuns:

Cred ca a zis ca au fost priteni pe viu si apoi au inceput sa vb pe mess si au inceput sa se placa, cel putin eu asa am inteles. dar oricum eu zic sa iesiti undeva si sa vedeti cat de bine va intelegeti in realitate ca pe mess si eu mint ca o nerusinata big grin

| JustMeFlory a răspuns:

Asta este mai mult o iubire virtuala. Mi se pare imposibil sa iubesti pe cineva doar vorbind pe mess. El poate nu este asa cum pare, poate este un altfel de om, mai rau, mai parsiv...Nu ai cum sa-ti dai seama decat intalnindu-te cu el.Asa se leaga o relatie bazata pe iubire, va intalniti, va cunoasteti mult mai bine, vorbiti(nu pe mess). Pe mess totul pare fii o mare iluzie, si lui nici sa nu-i pese de tine. Spune-i sa va intalniti, si vezi ce reactie arehappy
Succes!

| stephie21 a răspuns:

Eu cred ca ar fi bine sa astepti, sa ai putina rabdare sa vezi cum evolueaza relatia, sa va intalniti pentru a va cunoaste cu adevarat. Acum nu ai incredere in el si mi se pare normal sa simti acest lucru - e un necunoscut totusi. Pe internet vedem doar partea frumoasa a persoanei cu care vorbim, ii vedem doar calitatile... cat despre msn asta nu dovedeste ca este iubire adevarata vorbind zile intregi pe msn. Uneori, cuvintele au o mare putere asupra noastra, dar pentru tine ar trebui sa conteze faptele...stii cum se spune: " fapte, nu vorbe". Un milion de cuvinte fara sustinerea de fapte nu au nici o importanta pentru mine...Iti poti da seama foarte usor daca un barbat te iubeste, din felul cum te priveste, cum se poarta cu tine, plange si rade alaturi de tine si multe altele pe care nu le poti descoperi pe msn.

| spiritul a răspuns:

Pana la urma faceti si un copil pe mess

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adelaaa si eu o iubesc pe madona. ne cunoastem de pe ecran tv, mai mult eu.cum sa fac sa stiu daca ma iubeste? ca ea canta frumos si mereu imi face surprize muzicale, pe posturile de muzica.santem prieteni de mult de prin 1970 --75.cand am cunoscut-o eu. da nu a luat niciodata legatura cu mine.si eu o iubesc cu adevarat.

| amalyutza a răspuns:

Hmm.si eu am iubit pe nettongue...depinde. daca v-ati intalniyt.sau e mai mare distanta dintre voi... pai ca sa iti dai seama...mai lasa sa treaca ceva timp.si iti poti da dupa felul cum iti vorbeste.si cat timp isi sacrifica pentru a vorbi cu u:p