| SpecterEV a întrebat:

Exista metode naturale pentru marirea penisului ( fara pastile sau operatii)? Este adevarat ca telina/sucul ei te ajuta sa il maresti? Daca ajuta, cam cat il pot marii? Am 17 ani si penisul are 15 cm in erectie? Este bine pentru varsta mea? Pana la ce varsta mai poate creste atat in lungime cat si in grosime si cat de mult? Va rog sa raspundeti fara glume, multumesc!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista nii o metoda reala de marire a penisului. Dimensiunea lui este in principal conditionata geteic. El creste pana in jur de 18-19 ani. Tinand cont ca pentru Romania dimensiunea medie a penisului este de 12 cm in erectie si ca un penis peste 18 cm poate provoca dureri femeii si necesita multa intelepciune in utilizare, penisul tau are o dimensiune mult peste medie si ar trebui sa iti doresti sa nu mai creasca mai mult de 1-2 cm.

| corbulalbrosu a răspuns:

Dimensiunea penisului este de regula mostenita genetic.Nu exista o marime standard.Marimea poate fi influentata de dezvoltarea fizica a ta. In cazul barbatilor romani adulti pe baze statistice s-a ajuns la concluzia ca dimensiunea medie este de 12, 73 cm. Iti poti raporta dimensiunea penisului tau la aceasta medie pentru a-ti da seama cat esti de dotat. http://www.buzznews.ro/......diu/.Multa sanatate.

| mihai69 a răspuns:

Nu, nu există așa ceva. Sunt unele plante ale căror substanțe active acționează oarecum asemănător medicamentului Viagra, dar fără a mări organul.
Țelina e pe treapta cea mai de jos din lista acelor plante.
Și nu te mai agita - pentru vârsta ta are o dimensiune perfect normală.

| Oana92 a răspuns:

Nu exista asa ceva, sunt niste tampenii care in cel mai fericit caz nu o sa iti produce nicio schimbare in organism. Logic vorbind, cum ar putea sucul unei legume sa iti creasca penisul?

Plus ca esti ok asa cum esti...

| annabetu a răspuns:

Vezi aici http://xshop.cabanova.com/solutie-marire-a.html
Este foarte bun o sa fi multumit

Sper sa te ajute