| tinkutza_4745 a întrebat:

Exista prietenie intre baieti si fete?

Răspuns Câştigător
| ChishyyAlle a răspuns:

Da, exista.Si eu am un prieten pe care il stiu de cand m-am nascut.Il cheama Tudor si este un prieten foarte bun.Sa spun ca intre o prietena de-a mea si el nu se afla nici o prietenie.Il da cu capul de pereti si prietena mea mai si injura. Ea crede ca este deosebita fata de alti oameni, dar nu este.Deci exista oameni care se inteleg si care nu se inteleg chiar si intre fete si baieti. Sper sa te-am ajutat. Poti sa-mi dai funda?

18 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prietenie din interes, prietenie sexuală ori sufletească!
Crăciun fericit!
Pa, pa.

| RXN a răspuns:

Da, exista.Eu sunt buna prietena cu un tip de mai bine de 10 ani si nu am avut niciodata alte sentimente pentru el decat cele care trebuie sa fie intr-o relatie de prietenie.Atractie fizica da, exista, dar nimic mai mult de atat.

| Libelle a răspuns:

Da, intre frati de exemplu.
Dar stiu si la ce te referi.
Adica de ce sa nu existe?thinking
E mai bine sa ai un prieten baiat, cu care sa vorbesti. Cel putin ai siguranta ca nu te va trada.Cum din totdeauna au facut toate fetele.Fiecare pe interesul ei.Isi fura iubiti, isi baga strambe, si alte lucruri.

| Cypronge a răspuns:

Exista, din pacate e mai rara pentru ca de multe ori una dintre persoane are o dorinta ascunsa.
Dar sunt cazuri unde un baiat si o fata poate fi doar prieteni fb, si isi ofera consilierea unul la altul sau se ajuta unul pe altul acuncea cand apare o problema fara a astepta ceva in schimb.

| Malvina24 a răspuns:

Normal ca exista... o vreme apoi se transforma in altceva.Am simtit-o chiar eu si nu numai o data!

| Alex0194 a răspuns:

Sigur ca da; uneori po aparea si sentimente dar desigur ca poate exista amicitie

| Carmen a răspuns:

Bineinteles ca dawinking. Atat timp cat nu intervin sentimente (de iubire) fata de prietenul respectv.

| erik a răspuns:

Amicitie? da, daca stabilesti de la inceput natura relatiei.

| DEBrown a răspuns:

Bineinteles ca nu! Bine, doar daca baiatul acela e gay. laughing

| Daria a răspuns:

Nuraised eyebrows
Cum sa existe?:O

| OzVrajitorul a răspuns:

Da exista si spun asta pentru ca am o prietena foarte buna ne stim de vreo 4 ani de cand avea ea 14 ani si eu 18 am vorbit foarte mult pe mess ne-am vazut dupa vrei 3 ani este o persoana deosebita mai matura ca majoritatea fetelor de varsta mea(22) este cu capul pe umeri vorbimb despre orice si sa fiu sincer nu me-a trecut prin cap sa incerc mai mult chiar am avut o discutie pe tema asta cu ea si mea spus acelasi lucru eu unul o vad ca pe o sora si nimic mai mult iar ea ca pe un frate.

| InoKo a răspuns:

Stii.exista.eu cred cu tarie asta. Dar atita timp cit ambii au o prietena sau un prieten.Eu ma impac mai bine cu baietii decit cu fetele.si suunt multi de asa fel.Si eu sunt absolut convinsa ca poate exista prietenie intre baieti si fete.Eu am o gramada de prieteni, anume prieteni.si nu numai eu. Poate ai si tu citiva baieti cu care te intelegi.Cum n-ar fi prietenia, mai pasiva sau mai puternica, oricum e o prietenie.Si prieteniile intre doua persoane de sexe diferite sunt cele mai sincere. Dar mai sunt si altii care nu isi pot tine in friu poftele si se mai scapa. Daca ai slabiciunea asta, mai bine las-o balta.Deci depinde si de caracterul si temperamentul tau.

| Enma a răspuns:

Pai eu stiu nu ai niciun pr baiat incat sa-ti dai seama ca exista?

| Myladdy a răspuns:

Normal ca exista! Ca doar nu ne-om trage-o care cum apuca, iar pe restul ii uram de moarte!

| sweet_1526 a răspuns:

Da, te asigur, am avut un asa prieten pana cand a apurut un anume sentiment sadsad

| ViseInCulori a răspuns:

Absoluthappy

Unul dintre cei mai buni amici ai mei este un baiat, cu 8 ani mai mare decat mine, iar iubitul meu are 17 ani.Imi place sa vorbesc cu el despre fete baieti si alte subiecte.Imi da sfaturi, imi spune ce parere au baietii despre unele chestii si ceea ce e important pentru ei.

| missis16 a răspuns:

Eu nu cred, pentru ca mereu sentimentele care exista pentru celalalt se vor transforma in iubire, parerea mea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sa stii ca exista cum sunt eu si delia