| SuntDoarUnuMic a întrebat:

Exista riscuri de boli daca amandoi sunt virgini? Vreau raspunsuri ample daca se poate, nu "da" sau "nu". Dau fundoiwinking

Răspuns Câştigător
| jadir a răspuns:

Cati ani ai 9? 10? de pui o astfel de intrebare? Da intodeauna exista riscuri.1. Poti fi purtator de HIV dar pe tine sa nu te afecteze insa il pota da mai departe sau primi 2.Parazitii se pot transmite pe cale sexuala(50%din persoane sunt infestati cu parazitii)3. Poti avea o infectie in urma unei raceli ne tratate.o pot tine asa pana maine dimineata.Raspunsul este da chiar daca amandoi sunt virgini exista riscuri.

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| PetreConstanta a răspuns:

Da boli de piele

| DakotaRoyse a răspuns:

La fel cum există riscul dacă niciunl nu e virgin. Dacă unul dintre ei suferă de o boală cu transmitere sexuală sau e purtătorul unui virus care produce o boală de genul (ceea ce e mică şansă, dacă e virgin), poate să i-o dea celuilalt, dacă nu folosesc măsuri de precauţie (adică prezervativ, că noh, ală chiar protejează).

| 3ma a răspuns:

Da exista. Sa iti dau un exemplu.
Sa zicem ca partenera ta a dat primul ajutor la o persoana accidentata si ea(partenera) avea o rana la deget. HIV de exemplu se transmite prin contactul sangelui partenerei cu cel al persoanei ranite. Ea poate nu stie ca este bolnava si fara sa vrea te infecteaza si pe tine.
Asta ii doar un simplu exemplu. Mai sunt si altele.

| bogdan3vl a răspuns:

Nu are cum sa se ia nici o boala daca nici unu din voi nu e bolnav de ceva se imbolnaveste si celalalt depinde si de boala.si iti zic daca nu aveti macar 17 - 18 ani nu va apucati de asa ceva asteptati varsta si ar fi bine ca ea sa mearga la ginecolog asa preventiv cine stie...

funda? big grin

| TommyHilfiger a răspuns:

Nu se pot lua boli cu transmitere sexuala decat daca nu folosesti prezervativ. Or exista boli, dar daca folosesti prezervativ nu exista nici un risc de a le lua.

Răspuns utilizator avertizat
| deyniel a răspuns:

Da sigur vezi sa nu cine te mintit.