| Kimmiii a întrebat:

Bun TPU. Prietenul meu mi-a propus sa facem sex neprotejat. dar amandoi fiind virgini, imi este frica ca ar putea ejacula in mine..Sunt multe riscuri daca amandoi suntem virgini?

23 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

De ce neprotejat? e 2 lei un prezervativ. Sunt multe riscuri si atat, faptul ca sunteti virgini inseamna ca nici nu stiti prea bine ce e de facut si asa ca e si mai riscant.

| Danysan a răspuns (pentru antimulte):

Iti dai seama cand o sa simta vaginu cum o sa fie -o sa lesine pe el de placere -in cica 2 miute e balta -daca duce atat.

| RAY a răspuns (pentru Danysan):

Sunt cazuri in care nu isi vine nici o placere mai ales prima oara sa stii ca placerea creste prin experiente nu prin prima oara,daca fumezi o tigara din a doua, treia devii dependent de ea, stresul, emotia, astea is chesti care predomina mintea umana

| RAY a răspuns (pentru antimulte):

Vorbesti de parca am fii prima generatie, uiti de faptul ca in trecut se facea sex si multe femei nu faceau mai multi de 5, 6 copii dovada sta populatia mica,asa usor crezi ca e,pana ajunge un spermatoiz la ovul trece prin en bariere, sistemul imunitar care da alarma, bacterile din vagin, tot felul de pericole, mai invatati biologie

| Alcyon a răspuns (pentru RAY):

Ba faceau si mai multi, numai ca pe-atunci nu existau medici ca acum si multi copii mureau in primele luni. Din 10, daca supravietuiau 2-3. Iar apoi cand ajungeau adulti, dadea o molima peste ei, si mureau si-aceia.

| Alcyon a răspuns (pentru RAY):

Sa nu faci sex neprotejat ca riscurile sunt foarte mari. El ti-a propusa asta, fiindca prezervativul diminueaza placerea. Tu trebuie insa, sa te gandesti la tine si la faptul ca daca ramai gravida o sa trebuiasca sa faci avort. Baiantului putin ii pasa, ca nu e vorba de corpul lui. Tu esti cea care va suferi in caz ca se intampla ceva. Adolescentele raman cel mai repede insarcinate, datorita lipsei de experienta. Sexul nu e o joaca de copii, ci o treaba foarte serioasa.

| antimulte a răspuns (pentru RAY):

E usor de vorbit, nu iti asumi tu nici un risc asa ca dai sfaturi la intamplare. Si apropo de generatii, cred ca fiecare generatie la timpul ei a crezut ca e prima care a descoperit sexualitatea. Tu pomenesti de natalitatea trecutului cu 5-6 nasteri pe cap de femeie, dar aici intreaba o persoana care nu a mai facut sex nici ea nici partenerul, care e logica ta?

| RAY a răspuns (pentru Alcyon):

Uiti de perioada fertila uiti ca nu toata luna e o fata fertila in fine

| Adryan17 a răspuns:

Sunt riscuri foarte mari. Protejati-va. nu pierdeti nimic, doar castigati

| RAY a răspuns (pentru Adryan17):

Ce riscuri foarte mari sunt? stramosi nostri nu faceau sex si ramaneau in fiecare an gravide stramosele noastre? uiti de perioada fertile, bacterile care ucid 90 la suta din spermatoizi care se gasesc in vagin, daca e virgin boli bts nu cred ca are/au, in plus perioada fertila

| RAY a răspuns:

Biologic nu are nici o relevanta ce esti daca indeplinesti niste conditi

1 perioada fertila
2 sa ejaculeze in tine
3 sa fie fecundat ovulul
dar sunt anticeptionale nu sunt 100 la suta sigure dar 99 la suta sunt, desi poti incerca asta, perioada de fertilitate e undeva in mijloul luni de ciclu daca ai de 5 saptamani e undeva intre 15 si 25 ale luni sau poate gresesc eu in fine ciclu nu-i corect la ani tai el difera de la luna la luna,acuma ai grija de igiena,dupa sex fa un dus si spalate acolo jos sau el sa se masturbeze inainte de sex asa nu va ejacula repede el ca baiat simnte cand vine,cand vina sa o scoata afara ca nu-i greu,in Anglia femeile in epoca victorieana se spaleau jos dupa sex in special prostituatele sau aveau tot felul de solutii din ierburi, bafta multa nu uita de sex oral prima oara nu o faceti repede ca doare, incet romantic, isi face un oral, va sarutati apoi te penetreaza usor puteti vedea un film nu porno alea sunt prosti si un documentar in care se explica cauta virginititatea pe net ca sunt documentare si multe sfaturi nu uita ca o data esti virgina

| neutrino a răspuns:

Te afli in fata unui examen important al vietii tale, si din pacate te prezinti total nepregatita.

| Fatamuntilor a răspuns:

Mai ales daca sunteti virgini amandoi ar trebui sa va protejati.Incepatori fiind, prietetul ar putea ejacua fara sa-si dea dea seama.
Apoi cred ca nici nu a aveti varsta necesara pentru sex..., dar asta e o alta poveste.
Riscuri exista la orice partida de sex neprotejat.Incepad de sarcini nedorite si termind cu BTS-urile.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da, poti ramane insarcinata, se numeste desfranare, normal ar fi sexul sa se faca dupa casatorie

| Danysan a răspuns:

Foarte mari -mai ales ca el nu a mai facu-to.Eu zic ca nu o sa il tina nici un minut si o sa isi dea drumu fara sa poata face ceva.Asa ca imagineza-ti cand te fu*te daca nu stie cum sa tina si isi da drumu in tine -clar fa-o cu la inceput, macar pana isi face si el un pic de cunostinte.

| pastru009 a răspuns:

Ia o pilula de a doua zi. http://sanatate.flu.ro/......re_ea.html
Citeste la utilitate si pe scurt tot articolul.
Sper ca te-am ajutat.Sa aveti o noapte numai perfecta in timpul actului sexual.;)

| suntserios a răspuns (pentru pastru009):

I ai dat cel mai prost sfat dintre toti. Pilula aia de a doua zi e o bomba hormonala si e folosit doar in situatii de urgenta. Exista prezevative si anticonceptionale.

| sensualus a răspuns:

Cam are nevoie de protectie la minte iubaretu tau.

| contαbαndonαt a răspuns:

Pai daca chiar nu vreti s-o faceti cu prezervativ atunci, inainte de inceperea actului sexual, mergeti amandoi sa va faceti analize sa vedeti daca nu cumva suferiti de vreo boala cu transmitere sexuala (caz in care trebuie neaparat folosit prezervativul) iar daca totul este okay in cazul amandurora atunci nu mai ramane decat ca tu sa iei pastila de a 2-a zi pentru a nu ramane gravida.
Prima oara pentru o domnisoara s-o faca cu prezervativ poate fi destul de nasol mai ales daca este si stramta (intelegi tu) si de aceea ti-am oferit si o a 2-a varianta desi tot cu prezervativul ar fi cel mai indicat sa faceti sex dat fiind si faptul ca, in general, anticonceptionalele pot avea unele efecte nocive asupra organismului tau.

Poftim:http://healthy.kudika.ro/......lelor.html

| Alcyon a răspuns (pentru contαbαndonαt):

Cum sa ia pastila de a doua zi? Aia este de o mie de ori mai periculoasa ca anticonceptionalele (care la randul lor dau anumite dereglari in organism)

Răspuns utilizator avertizat
| fotbalistata a răspuns:

Da.mereu sunt riscuri cand faci sex neprotejat.