| Andreiiiiiiiiiiiiii a întrebat:

Exista sanse sa ramana o fata insarcinata daca i-a venit ciclu cu doua zile inainte in care sexul a fost protejat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am inteles usor gresit intrebarea ta. Deci, daca o fata are menstruatia regulata, 5 zile inainte plus mnstruatia plus 5 zile dupa, sansele ca ea sa ramana insarcinata sunt aproape 0.
Sunt abia 3 zile, nu ai pentru ce sa te panichezi, momentan.
Poate este vorba de vreo raceala sau dereglare. Vorbeste cu ea si intreab-o de simptomele de dinaintea problemelor. Daca nu, sa faca un test de sarcina cu prima urina de dimineata dupa 14 zile de contact ca sa fiti mai siguri si sa stiti ce aveti de facur:-)

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

In mod normal nu, daca protectia a functionat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si chiar daca ar fi fost ceva in neregula cu prezervarivul, chestia ca i-au venit problemele peste 2 zile, nu este nimic.
Mai ales daca aceasta are si menstruatia regulata, mai mult de atat, sansele sunt inexistente. Deci, nu ai pentru ce sa-ti faci griji, mai ales ca a fost si protejat.
Bafta:-)

| Andreiiiiiiiiiiiiii explică (pentru anonim_4396):

Dar acum e a treia zi in care nu i-a venit ciclu, trebuia sa ii vina pe 9

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreiiiiiiiiiiiiii):

Am inteles usor gresit intrebarea ta. Deci, daca o fata are menstruatia regulata, 5 zile inainte plus mnstruatia plus 5 zile dupa, sansele ca ea sa ramana insarcinata sunt aproape 0.
Sunt abia 3 zile, nu ai pentru ce sa te panichezi, momentan.
Poate este vorba de vreo raceala sau dereglare. Vorbeste cu ea si intreab-o de simptomele de dinaintea problemelor. Daca nu, sa faca un test de sarcina cu prima urina de dimineata dupa 14 zile de contact ca sa fiti mai siguri si sa stiti ce aveti de facur:-)

| Diabolik94 a răspuns:

Daca a fost protejat sansele ca ea sa ramana insarcinata sunt inexistente.Deci stai linistit nu o sa fiti parinti prea curand. Take care!

| BlackOpal a răspuns:

Mai, daca a fost totul ok cu prezervativul, sansele sunt nule...

| Andreea26032002 a răspuns:

Sunt sanse de 0 la suta ca sa ramana insarcinata