| glitt3r a întrebat:

Fetelor, ati vrea sa fiti baieti? Baieti, ati vrea sa fiti fete? Si nu, nu ma refer pentru o zi, ci sa va fi nascut de sex opus. Eu sincer as vrea sa fiu baiat, nu stiu de ce dar mi se pare ca e mai bine. Scuzati categoria stupida, am vrut sa o pun la conversatii dar pe-acolo cam bate vantul si chiar as vrea sa stiu parerile voastre.

Răspuns Câştigător
| Vali87 a răspuns:

Sincer mi-as dori sa fiu fata. De ce? Pentru ca in ziua de azi e mai bine sa fii fata decat baiat ca ai mai multe avantaje. Si personal si profesional. NU VREAU SA FIU INTELES GRESIT. Bineinteles una draguta tongue.
Partea negativa ar fi sa suport misoginismele unor barbati care considera femeile un obiect sexual, ceea ce e gresit dar punand in balanta avantajele eu zic ca as iesi in avantaj big grin

25 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Nu, sincera sa fiu nu mi-ar placea sa fiu baiat. Intr-adevar ca fata este greu, stam ore in sir in fata oglinzii, dar tot nu mi-ar placea sa fiu baiat. Baietii in primul rand sunt imaturi (spun asta, din perspectiva mea de fata) si oarecum "brutali". Mi se pare mai interesant sa fiu fata, ele nah... sunt "gingase". laughing

| elasexygagica a răspuns:

Sincer si mie mi-ar fi placut mai mult sa fiu baiat big grin

| Sweet111 a răspuns:

Kind eram mai mica vroiam si eu sa fiu baiat! pentru ca ma ghindeam ca fetele trebuesk sa nasca etc. big grin. si sufera mai mult decit baetii.big grin
Dar acum pentru mine nu conteaza! fata ori baiat Om sa fiu! big grinbig grinbig grin

| Papusik a răspuns:

E mai bine la baieti.
Pot iesi undeva : la fotbal, la o bere, la un suc, in parc etc fara sa le spuna nimic parintii sau sa-i intrebe unde sunt.
Pe cand la fete : Intreba : unde esti? cu cine esti '? cat stai? etc

Dar e bine si fata love struck mie una place fata love struck

| AndaWest a răspuns:

Eu sunt mai avantajata sa fiu fata chiar daca ma comport ca un baiatlaughing

| Deeiutss a răspuns:

Eu mi-as dori sa fiu baiat.adica asa unele fete au prblm cu baietii, sau cand mergem in tabara si ne oprim ca sa ne usuram noi trebuie sa dam tot joslaughingei doar scot si gata.Sau baietii nu raman insarcinati...

| Africanwitch a răspuns:

A fi baiat e dorinta si visul meu cel mai mare. Din pacate, nu a fost sa fie, astfel sunt condamnata o viata intreaga in corpul unei fete. sad

| ĺuЂĺřξ a răspuns:

Daa ar fi tare sa fiu baiat laughing dar sincerrrrrrr e COOL sa fi FATA love struck love struck pup

| Sw33ty_9502 a răspuns:

Uneori imi doresc pentru ca vreau sa joc fotbal,sa ma lase parintii sa fac mai multe prostii, sa am mai mult curaj, etc.dar ma simt bine si ca fata.adica fetele au multe avantaje si baietii la fel.e ceva echilibrat.

| sandapetcu a răspuns:

De cele mai multe ori si eu mi-am dorit sa fiu baiat, e intr-adevar mult mai simplu, dar pun pariu ca baietii in pielea fetelor nu ar rezista nici macar o zi laughing pe cand noi in pielea lor mhhh mai merge

| glitt3r explică:

Interesant, multe fete si-ar dori sa fie baieti dar putini baieti si-ar dori sa fie fete. Poate na, le este rusine sa nu fie considerati gay sau ceva de genul daca spun asta...

| glitt3r explică:

@razgandeanu Nu inteleg de ce e o problema. Multe femei isi doresc sa fie barbati, pentru ca viata e mai usoara pentru sexul masculin. Daca asta isi doresc unii, treaba lor. Fiecare cu gandurile si opiniile sale.

| glitt3r explică:

@alexdinescu Intr-o fraza zici ca fetele(femeile) au puterea intr-o relatie, iar dupa-aia zici ca barbatii au putere. Ar fi fost mai bine sa zici clar in ce domeniu au putere. Si din cate vad, dupa parerea ta e mai bine sa fii baiat...(nu ca as avea ceva impotriva acestei pareri, doar zic...)

| glitt3r explică:

@alexdinescu- Asa e mai ok, inteleg mai bine ce ai vrut sa zici...

| Bluemind112 a răspuns:

Ok, a fi baiat inseamna : libertate, bautura, petreceri, libertatea de a aduce fete in casa fara ca tatal tau sa iti zica alt ceva decat : mama ce gagica buna ai, si etc. A fi fata : Ai nevoie de permisiune pentru a merge la petreceri, nu poti sa bei ptk mama ta iti va zice ca vei ajunge o drogata, poti sa stai la prietene sau sa aduci prietene acasa, nu poti sa iesi cu un baiat decat in secret, risti sa fi gen violata sau agresata sexual (bucurestiul mai ales e cel mai periculos pentru o fata) DAR ca fata ai puterea intr-o relatie daca esti draguta si reprezinti partea cea mai matura dintre baiat si fata deci Baiat inseamna libertate Fata inseamna putere si responsabilitate iar pentru cele ce cred ca baietii sunt imaturi este pentru ca agresivitatea e in singele nostru iar agresivitatea ne da un fel de putere care ne lasa sa facem ce vrem iar fetele pentru ca nu au forta de agresivitate mare si doar forta de gandire au responsabilitate. Sper ca vam ajutat sa decideti ce vreti.

| lLexii a răspuns (pentru Bluemind112):

SI ca baiat poti fi agresat sexual! straight face Si se intampla destul de des in ziua de azi.

| Bluemind112 a răspuns (pentru lLexii):

Eu ma refeream la puterea agresivitatii fizice :-| nu vorbeam de punctele slabe, fiindca daca o iei asa o fata de 20 de ani poate fi atacata la fel de usor ca un copil de 13 ani, dar daca un baiat de 14 ani este atacat riposteaza si are sanse de scapare, repet, fetele au mai mult cap (in unele cazuri) iar baietii au mai multa putere fizica (in unele cazuri)

| Bluemind112 a răspuns:

Zic ca baieti au puterea agresivitatii iar fetele a responsabilitatii. deci ambele sexe au avantaje si dezavantaje, si nu... nu cred ca vreun sex e dezavantajat big grin

| aumih16 a răspuns:

Mie mi-ar fi placut sa fiu fata dar asta este sunt baiat ca imi place sau nu imi place daca as fi fost fata faceam chestii de fete dar asa sunt baiat si fac chestii de baieti nu e bine sa fii fata ca sunt multe greutati cand esti baiat e mai simplu faci chestiile pe care le vrei tu dar cand esti fata nu ai timp de tine asa adica uneori da alteori nu sunt si chestii mai placute la fete nu numai lucruri neplacute la fel si la baieti totusi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

AVETI PROBLEME. Nu e NORMAL sa-ti doresti sa fii de alt sex. Daca te gandesti ca ti-ar placea sa fii de sex opus, ideea asta mica se va incuibari undeva in creier, si o idee poate deveni usor o obsesie. Toti cei care au zis ca ar vrea sa fie de alt sex, sa-si dea o palma ACUM!

| vladionut94 a răspuns:

Nu as vrea sa am ciclu rolling on the floor ciuda fetele si scuzati-ma ca sunt cinic rolling on the floor

| cazacdenis a răspuns:

Nu nu nu nu nu nu nu nu

| RaisaFlorina a răspuns:

Da mi-ar placea sa fiu fata.ador.desi sunt baiat imi plac fustitele'rochitele si ma imbrac uneori pentru ca le ador.mi-as dori chiar sa am un prieten sa ma iubeasca.as da orice sa pot sa-mi schimb viata si fizic.desi ecsista intotdeauna temerea si frica de ceo sa zica cei din jur.

| RaisaFlorina a răspuns:

Este frumoasa viata si cu atit mai mult ca femeie ai oprtunitatea de a da sens vietii pe acest pamint.pentru un baiat este importanta mindria si barbatia.dar pentru o fata este important ca celalalt sa se simta bine si sa fie multumit.accepta jertfirea si stie sa lase de la ea.Sunt lucruri care un barbat nu le poate intelege.Tocmai acestea ma fac sa doresc asa de mult sa fiu femeie.chiar daca ar fi sa am ciclu, cum au scris unii si sa trebuiasca sa port tocuri, fuste si rochii.as da orice.sa fiu fata.ginditiva sa imbraci o rochie de mireasa ce frumos e ce sentiment traiesti.nu poti explica decit traind ecsperienta in viata ta.

| Alexunder_6949 a răspuns:

Nu mi-ar placea sa fiu fata happy,ca baiat consider ca ai mai multe avantaje. Poti iesi la o bere linistit,un meci de fotbal, o petrecere, si toate astea fara sa te intrebe parintii in mod agresiv unde esti(ceea ce la fete e invers)