prfml
| prfml a întrebat:

Fetelor big grin, cum vedeti din prizma voastra un barbat seducator la prima intalnire, care sunt gesturile, cuvintele, tinuta incat sa il considerati seducator?

Răspuns Câştigător
| nutzu' a răspuns:

Sunt baiat(stiu ca intreabarea este adresata fetelor.)... dar pot sa-ti raspund la intrebare ca sa ai o idee:
Tinuta ideala pentru adolescenti:
-Blugi;
-Adidasi(de firma de preferat);
-Camasa(dar nu de scoala ci ceva mai,, cool";

Si, bineinteles...sa nu lipseasca trandafirul...chiar si la prima intalnire...chiar daca multi zic ca este prea direct... cel putin asa procedez eu si imi merge foarte foarte bine...

Fara ghiului, fara cercei(eventual un mic lantisor) ...sa fie fresh...si bineinteles sa se poarte impecabil...

18 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, mi-ar placea sa fie glumet, increzator, sa fie ingrijit si curat, sa fie inteligent si sa vorbeasca frumos si fara vulgaritati si ironii...

| liz23 a răspuns:

Nu face tinuta cat face ceea ce zice, inteligenta si increderea in sine.

| SweetCandy a răspuns:

Tinuta si felul in care vorbestehappy si un mic pont daca are dintii frumosi, asta e moartea meabig grinbig grinbig grin

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Imi place cum gandesti alllinna! happy

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Sa manifeste incredere de sine dublata de inteligenta. Sa fie imbracat casual si curat. Si sa isi concentreze atentia asupra mea. Altfel, nu ma intereseaza.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Ca sa ma seduca un barbat in primul rand sa fie respectos cand deschide gura sa nu iasa pasaricilaughing, glumet, ingrijit sincer

| Victoria a răspuns:

In primul rand, trebuie sa isi focalizeze toata atentia asupra mea si sa ma priveasca drept in ochi pe parcursul conversatiei; nu suport cand cineva vorbeste cu mine si se uita in alta parte, mie personal mi se pare un act de falsitate, de dezinteres (daca nu e vorba de timiditate). Importanta este, desigur, si tinuta. Trebuie sa fie imbracat elegant si parfumat. De asemenea, vreau sa fie frumos fizic. Dar daca nu este inteligent, tot restul e in van.

| Betty18 a răspuns:

O privire senzuala, un sarut pasional... iar la imbracaminte...nu prea conteaza sa fie imbracat cu un tricou, blugi si freza facutalaughing

succes

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ca sa ma seduca, un barbat trebuie sa fie de la prima vedere foarte politicos si civilizat, iar cand deschide gura, sa-mi demonstreze ca e si inteligent. Cu astea, ma face praf!

prfml
| prfml explică:

@lily09 tu mi-ai spus o regula generala care se potriveste la mojoritatea fetelor, gusturile nu se discuta, fiecare gandim diferit, pe mine ma imtereseaza un raspuns individual.

| lily09 a răspuns:

Fiecare barbat are sharmul lui...deci nu este o regula anume...imbracate. uitate in oglinda .si daca crezi ca esti tu.atunci e in regula...fiecare sac are peticul lui... dar niciodata nu incerca sa fii ceea ce nu esti...

| flysky a răspuns:

Stii_tu... Bai "prietene" daca eu imi iau adidasi ca ai tai si tu dai 450 ron si eu dau 60 ron, tu esti mai smecher, sau mai pros*?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imbracat impecabil, fara inele coliere si surplusuri de par, trandafirii sa nu-i lipseasca, mana calda ochii larg deschisi, sa privesc in ei marea si smaraldul, vocea sa nu imi zgarie timpanele, sa fie calm, sa se apropie cu gingasie, offffff, gata cu SF-urile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fie destept(am orgasm intelectual) si cu simtul umorului, imbracat ...cum vrea el, dar curat si cu haine din secolul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Îngrijit peână la ultimul detaliu, un parfum fin și comunicativ!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fie imbracat impecapil, sa aiba un miros care te da pe spate, sa nu vorbeasca urat, sa-mi aduca trandafirii, pe o barca, lumanarele. nu neaparat imbracat la costum, ar merge o pereche de blugi, o camasa (nu-m plac camasile simple ) si pantofi, pate o geaca de piele pe el daca e racoare. Pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok, un raspuns (poate tocmai raspunsul meu il asteptai! big grin ) individual: sa ma priveasca cu drag si nu libidinos, sa stie sa ma tina in brate fara sa astepte "rasplata" in minutul imediat urmator, sa fie ingrijit indiferent de tinuta adoptata (nu conteaza sport sau clasic, important este sa se simta bine in pielea lui) si sa aiba incredere in el dar si in mine, sa nu se laude sau sa toarne minciuni ca am marele defect sa simt cand un lucru este adevarat sau nu, si... restul depinde apoi daca chimia functioneaza sau nu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte corect spus! bv