| Elena_6175 a întrebat:

Fetelor spune-ti-mi niste tratamente pentru intarirea unghilor, am folost nenumarate dar fara rezultate.sad! Multumeschappy!
astept sfaturile voastrehappy!

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ar fi foarte bine, daca le-ai da in fiecare seara cu ulei de ricin. Ar trebui sa iei si un supliment de calciu (Ca), Zn (se gaseste la farmacie). Si mai exista un tratament foarte ieftin, dar si foarte eficient - umpli un vas cu apa calduta, dezolvi cateva linguri de sare in ea, si iti tii mainile in apa sarata 20 min - 1 ora. Unghiile tale se vor intari simtitor, vor deveni mai sanatoase si vor creste mult mai repede. Exista si niste lacuri pentru intarirea unghiilor de la diverse firme (da o cautare pe google!). Iar zeama de lamaie albeste unghiile ingalbenite (poate vei avea nevoie).
Succes! Numai bine!

| lyrics a răspuns:

Am auzit ca uleiul de ricin e bun.
incearca sa le dai mereu cu oja...de preferat care contine vitamine.
si eu am probleme cu unghiile, se rup foarte usor

| Debb a răspuns:

Uleiul de masline este bun.

| SkyFly a răspuns:

Salut! Iti spun ce mi s-a spus si mie si anume ca usturoiul este foarte bun pentru intarirea unghilor. Iei un catel de usturoi si iti dai cu el pe unghii zilnic timp de 30 de zile. Sper sa-ti fie de folos!happy