| unknow a întrebat:

Fetelor,... voi cu ce va epilati in zona axilelor si a bikinilorbatting eyelashes? ca eu ma irit de la bigurile normale! si chiar nu stiu ce sa fac, pentru. ca joia asta merg la marebatting eyelashes,. si ma irit de la dunga slipului[mai ales dupa ce am dat cu lama] thinking si apare urattt,.crying,,,
ce as putea face? thinking

5 răspunsuri:
| deea89 a răspuns:

Eu ma fac cu aparatul, daca am cateva fire si ma grabesc iau penseta si gata happy poti incerca si cu ceara dar nu pot sa-ti spun cum este ca n`am incercat niciodata.altceva nu stiu ce ai putea folosi. sper sa te fi ajutat cu ceva straight face succes

| andreeapap a răspuns:

Cea mai mareeee gresealaaaaaaa! Niciodata dar niciodata sa nu te mai faci cu lama la axila si in zona chilotului.NEVER.Eu iti recomand sa te duci lka un salon de cosmetic.Pretul unui epilat axial este de 7 lei iar inghinal 13-15 lei pe margini si intra si spre chilot cu epilatoul.Ce pot sa spun doare umpicuts (dar durerea nu tine mai mult de 5 minute) efectul este de lunga durata (nu iti creste parul timp de 3 saptamani) iar de iritat? o sa fi atunci in ziua aia putin rosie si sa nu te faci cu creme sau altceva pentru ca te iriti si mai tare dar de dimineata vei fi fina ca un fulg:X. FUNDA?batting eyelashes

| ScOrpi a răspuns:

Incearca cu crema depilatoare! Distractie placuta la mare :*

| soloyo a răspuns:

Poti folosi ceara, este de cumparat...

| tunde_4773 a răspuns:

Ceara happy, desi nu iti garanteaza ca nu te iriti, e totusi o zona sensibila.
Cea mai ok metoda de epliare fara iritatii si neplaceri e cea definitiva cu lumina intens pulsata (exista acum pe piata epilator cu tehnologie de acest fel, mai scump ca unul obisnuit dar mai eficient happy )
si daca te epilezi regulat (si cu ciara sau penseta sau epilator obisnuit sau ce vrei tu diferit de bic) pielea incepe sa se obisnuiasca si se ca irita din ce in ce mai putin.