| Tuca a întrebat:

Fetelor voi sunteti geloase daca ii vedeti pe iubitul vostru ca vorbeste cu alta fata? sau daca se uita dupa alta fata?

18 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Daca vorbeste cu alta fata nu, nu sunt geloasa. Ce rau poate face vorbitul? Dar daca se uita, da, sunt geloasa, dar nu arat pentru ca... e normal ca un baiat sa se uite dupa alte fete. Si eu daca vad un baiat dragut/frumos ma uit dupa el. Pana la urma doar se uita, gen : Uita-te dar nu atinge! asa ca nu am motive. happy

| Rayyy a răspuns:

Bună,
În sufletul oricărei fete există o oarecare formă de gelozie, fie ea mai mică sau mai mare. Personal, nu cred că aş avea motive să manifest o gelozie intensă doar de la o simplă discuţie - aş cădea, bineînteles, în ridiculozitate.

| Sweet111 a răspuns:

Klar ca da! Chiar si orice baiat ar fi gelos sa vada o fata cum vb cu un alt baiat! tongue

| AndaWest a răspuns:

Daca numai se uita fara sa inceapa cu comentarii obscene nu ma deranjeaza, doar nu iy controlez si mintea, sa fim seriosi
si daca vorbestethinking depinde ce vorbestelaughing

| simona_3709 a răspuns:

Daca il iubesc da.
Gelozia in fond e doar o prostie dar vine la pachet cu iubirea neconditionata. Daca s-ar uita dupa alta fata as face poate o criza de gelozie cauzata de frica de a-l pierde.Dar daca ar conversa numai cu o fata nu cred ca as simti nimic, nu intram in paranoia.
Sfat: Geloziile ajuta la destramarea unei relatii deci DAUNEAZA! Asa ca n-ar fi indicat sa faci prea multe crize de asemenea natura.
Numa `bine big hug

| BetterThanDrugs a răspuns:

Daaaaa! Foarteeeelaughingpuppy dog eyes

| Ana a răspuns:

Sa fiu sincera si eu ma uit dupa baieti big grin dar nu fac nimic rau ca doar ma uit.Pe iubitul meu nu prea l-am vazut sa se uite dupa altele cel putin cand sunt cu el, dar important este ca ne iubim si avem incredere unul in altul si indiferent daca s-ar uita tot pe mine ma iubeste blushing

| Eaaaaa a răspuns:

Eu is geloasa de felul meu, dar nici chiar asaa!
E baiat d.mnee nu poti sa-i lipesti ochii in asa fel incat sa te priveasca doar p tinee! Trebuie sa ai incredere in el. Si bineinteles ca acum daca sunteti impreuna nu poti fi singura fata pe care o priveste sau vorbeste.

Lasa-i putina libertate! dar nu prea multabatting eyelashes

| DenizaVonDe a răspuns:

Daaaa! normal! mai ales ca ma supar repede

| UnZambetTeRog a răspuns:

Daca vb nu... daca se uita insistent da.dar nu prea ca eu am incredere in el.

| aniiledha a răspuns:

Daca se uita nu am de ce sa fiu geloasa pentru ca si eu ma uit dar daca se uita si aud din gura lui: " mama ce cur are" sau "ce as f****" ma apuca toti dracii, pentru ca ma injoseste pe mine, iar daca vorbeste cu alta fata nu ma deranjeaza dar daca o priveste in ochi si vorbeste cu ea ce nu ar trebui parca ar fi fermecat da, cand ajunge acasa il iau la replicibig grin

daca nu imi da motive nu sunt geloasa

| BebeStrumf a răspuns:

Xoxo,as fi geloasa daca ar trece si la fapte.Dar asa ca s'ar uita nu as avea de ce sa ma supar...pana la urma si eu ma uit dupa cineva, de asta am ochiibig grin

| NebunaDupaRobert a răspuns:

Daaaaaaaaaaa.Cred ca i-as sarii in gat la fata respectiva daca sar uita la ea cred ca as inebuniiiiii. fundita?

| iulya_6725 a răspuns:

Nu...daca sti ca te iubeste nu ai de ce sa fi geloasawinking
Normal ca vorbeste si cu alte fete doar nu vrei sa steie numa cu tine sa va marginalizati de restul' lumii
Daca se uita dupa alte fete ii normal pentru ca ii baiat [laughing] si trebuie' sa il intelegi ca nu ii legat la ochi [wtf]
Sfatul meu ii sa nu fi geloasa ca daca te iubeste chiar daca se uita dupa altele tot cu tine sta [:*]

| trifescugabriela a răspuns:

Se pare ca majoritatea dintre noi fetele nu putem intelge un lucru si anume ca baietii nu sunt legati de noi! Hei el nu e legat de tine e si normal sa se uite dupa alte fete si stai calma daca vorbeste cu ele nu trebuie sa iti faci griji! Gandeste-te doar ca el nu e legat de tine nu e obligat sa fie cu tine daca vrea iti da papucii in orice clipa si putin o sa ii pese! Nu trebuie sa iti faci griji ca te inseala daca vb cu o alta fata sau daca se uita la o alta fata! De ex eu stau cu iubitul meu si cu mai multe fete si mai multi baieti si am jucat toti adev sau prov si chiar eu l-am provocat sa o sarute pe una de langa mine si a sarutat-o si nu am avut nimic in potriva si dar eram de fata vorba aia si l-au mai provocat si altii si nu m-am suparat sau in fine au mai fost si alte faze si nu m-am suparat! Deci obisnuieste-te cu ideea ca el nu e legat de tine si nici obligat sa stea cu tine! Ai sa ai motiv sa fii geloasa atunci cand vei avea un sot si el te va insela dar pana atunci nu ai motive! Si nu iti exterioriza nervii sau gelozia ca se poate sa iti distrugi singura relatia sau sa pari paranoica! Si nu eu personal nu as fi geloasa pentru ca stiu ca pe mine ma iubeste si stiu ca nu e legat de mine!

| Any1998 a răspuns:

Da. este normal.
Si daca vorbeste cu alta fata nu e in regula. Eu am avut o relatie cu un baiat 4 ani i cat timp am fost impreuna nu a vorbit cu nici o fata. Uite ca mai exista si baieti de acestia. Era special

| Criiiss a răspuns:

Daca doar vorbesc nu.
Daca se uita dupa alta fata da. big grin

| AannRo a răspuns:

Nu ai motiv sa fi geloasa daca il vezi ca vorbeste cu alta fata.
Daca el in timp ce vorbeste cu o alta fata nu face diverse gesturi(sa o tina de mana, de talie etc.) sau stii sigur ca nu te-a inselat in trecut nu ai de ce ce sa fi geloasa.
Nu uita ca o relatie se bazeaza pe incredere, iar tu trebuie sa ai incredere in el (pana la un anumit punct, in cazul in care stii sigur ca nu s-a intamplat si nu se intampla nimic intre el si o alta persoana) ca nu va face nimic.
Daca se uita dupa o alta fata e normal.Toti baietii fac asta, chiar si cei care au "bunaciuni" dupa ei.