| KATTY_9143 a întrebat:

Foarte multe fete din clasa mea au "prieten"(doar ca sa se baga in seama), iar toata clasa sta pe langa ele doar din interes.
Vi se pare normal ca toata lumea sa stea cu acele fete doar din interes? Si ca fetele ale sa isi bata joc de baieti doar ca sa se bage in seama?

Răspuns Câştigător
| ._6225 a răspuns:

Pai ce sa zic... Nu mi se pare normal, insa "fenomenul" asta va exista in continuare. Chestia asta va dura pana cand se vor maturiza. Atat fetele cat si baietii. Intr-un fel e normal ca toata lumea sa stea cu acele fete doar din "interes" pentru ca, "combinarile" sunt considerate "cool", si niciun baiat nu cauta o relatie serioasa la varsta asta, deci nu cauta fete cuminti. Din pacate vei continua sa vezi acelasi "fenomen" pentru mult timp de acum in colo. Oricum, nu vad de ce te-ar afecta pe tine, la urma urmei. Fetele alea o sa fie considerate usuratice pana la urma, si le va parea rau ca s-au combinat cu baieti de la o varsta frageda.

2 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu e vorba de interes aici katty, ci e simpla curiozitate, când intri la pubertate aceste lucruri sunt normale. Băieţii mai ales sunt atraşi de fete să vadă şi ei cum e să ai " o prietenă". Iar fetele fac asta pentru că văd că uite : " x are prieten, eu de ce nu am?" şi de aici se ajunge la ce spui tu, că multe fete au prieten. Sunt relaţii, deşi nu prea pot fi numite aşa, de început, nu se bazează pe sentimente ci doar atracţie şi multă curiozitate. E normal dacă se rezumă la atât şi nu se ajunge la altceva. Depinde câţi ani au fetele respective. Baftă!

| Eva9610 a răspuns:

Unor persoane li se pare normal. Ce sa spun... unele persoane nu au ajuns inca in stadiul de maturitate iar majoritatea le considera ''usuratice".winkingwinkingwinkingwinkingwinkingwinking