| Twister09 a întrebat:

Fosta mea iubită a fost virgină. În prima seara i-am băgat doar capul de la penis in vagin, iar în a doua seara i-am băgat-o pe toată si nu a sangerat deloc, dar țin sa precizez ca nu m-a ținut asa mult, m-am terminat repede.
Întrebarea mea este fosta mea mai este virgină sau nu?

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Virginitatea iubitei tale a disparut exact din momentul in care ti-ai atins penisul de ''pasarica'' iubitei : '' În prima seara i-am băgat doar capul de la penis in vagin, i-ar în a doua seara i-am băgat-o pe toată, si nu a sangerat deloc. ''
Nu are nicio importanta sau relevanta faptul ca in timpul sau dupa terminarea actului sexual de dezvirginare nu s-a produs sangerarea. In urma studiilor medicale efectuate pe aceasta tema s-a stabilit stiintific si medical ca lipsa rangerarii reprezinta o situtie cat se poate de normala fiindca aceasta situatie apare dintr-un motiv cat se poate de simplu si anume in cazurile in care membrana/pielita himenului nu este deloc vascularizata, o situatie destul de frecvent intalnita in cazul a 47% din numarul total al femeilor. In revista de stiinta si medicina Descopera.ro din care esteextras urmatorul fragment este descris ce se poate intampla de fapt in astfel de cazuri/situatii mai aparte :
""Adesea în trecut, dar şi în zilele noastre, este cerută dovada virginităţi unei fete, iar legat de acest aspect s-au dezvoltat numeroase obiceiuri legate de momentul deflorării. Situaţia a dus mai ales in trecut chiar si in zilele noastre la numeroase drame, cu atât mai mult cu cât conform studiilor medicale,
-- a reiesit ca doar 42% dintre femei se nasc cu un himen care poate sângera în momentul deflorării.
-- in jur de 47 % din femeile lumii au himenul foarte flexibil care se rupe relativ târziu, uneori mult după primul contact sexual, sau uneori abia in momentul nasterii primului copil,
-- iar un procent de 11 % din femeile rămase, au himenul atât de subţire încât se poate rupe cu uşurinţă în timpul unor mişcări mai ample de desfacere/indepartare a picioarelor : la balet, spagat, gimnastica, la practicarea excaladei/a catararii sau alpinismului, la practicarea ciclismului, sau în timpul efortului intens depus la sport."
A fost virgina pana in momentul in care ai penetrat-o prima data. Sanatate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Himen elastic. Iar virginitatea chiar că nu ar tregui să fie o obsesie în ziua de azi.

| mihai69 a răspuns:

Evident că nu.

| Emilian65 a răspuns:

Din moment ce a avut loc o penetrare a vaginului ei de catre penisul tau, nu mai este virgina, chiar daca nu a curs sange.

| Sofer a răspuns:

Nu mai e virgina.

| Dana2103 a răspuns:

Nu

| Cineva797406016386 a răspuns:

Odată ce ai penetrat-o nu mai are cum să fie virgină
Sper că ți-am putut fi de ajutor

| LuizaMaria01 a răspuns:

Unele fete au himenul foarte elastic si nu ii se rupe, curge sange sau o doare in timpul actului si ii se rupe dupa ce naste, nu toate fetele/femeile sunt la fel, vaginul difera de la fata/femei la alta.
Deci teoretic nu mai este dar practic da sau te-a mintit ca inca este virgina.
Sper ca ti-am fost de ajutor o seara faina!