| bebe36908 a întrebat:

Daca iubitul meu imi baga degetul in vagin. dar nu am sangerat si nici nu ma durut,si daca si a bagat penisul,nu tot,ca ma durut.iar la doua zile am urinat un lichid portocaliu, mai sunt virgina sau nu?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu mai esti virgina, esti femeie. Nu uita de prima consultatie ginecologica, obligatorie in prima luna de la primul contact sexual.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai beut fanta? Păi de acolo te kiși portocaliu, sau mirinda? Dar zi o pe aia dreaptă, ce ai beut si cite sticle, ori fanta ori mirindarolling on the floor

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU mai eşti virgină!

NU cred că mai eşti virgină ( nici d.p.d.v. fizic )!
Este suficientă o penetrare ce 1-2 cm pentru a RUPE himenul...

Din moment ce te-a penetrat, cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă NU a curs sânge.

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

| Danysan a răspuns:

Din punct de vedere medical inca esti virgina.Himenul nu a fost perforat, nu ai avut sangerari si trebuie sa fie o penetrare completa.Din punct de vedere moral nu mai esti virgina deoarece ai avut contact sexual.Ce spui tu e o infectie interna sau o lipsa de Hidratare.Bea mai multe lichide.

| Futhakari a răspuns:

Deci ca tu sa nu mai fi virgina in pestera ursu trebuie sa hiberneze in ea apoi dupa cate va miscari du-te vine iese sange (mierea) si atunci himenul
(peretele) a fost perforat.

| Anonymous999 a răspuns:

Daca a bagat penisul nu mai esti.

| dana1991 a răspuns:

Orice fel de act sexual denota ca nu mai esti virgina, iar in legatura cu urina ori nu bei suficiente lichide ori ai o infectie